Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az embereknek nem volt fura...

Az embereknek nem volt fura mikor először megjelentek az önkiszolgáló boltok hogy mindent maguknak kell megkeresniük és nem kérik valakitől? Okozott ez kellemetlenségeket?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Csak a pénztárnál mert ki kellett fizetni.
2019. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

"Szerencsére" vagyok annyira öreg, hogy ezt meg tudom válaszolni!:)

Rettenetesen élveztük és mindenki 3x annyit vásárolt mint a hagyományos boltban, mert meglátott ezt is-azt is.

Viszont nagy jövőt nem jósoltak ennek a formának, mondván, hogy a lopások miatt csődbe fog menni. Hát ennyit lehet hinni a jóslatoknak!:)

2019. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
De nagyon furcsa volt. Faluban éltem és az első ABC megnyitásánál hosszú sor állt. Huszasával engedték be az embereket. Első olyan pult volt amiben szalámik sorakoztak.
2019. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ha jól tudom kezdetben még nem is voltak vonalkódleolvasók hanem minden egyes termék fel volt címkézve az árral (vagy nem) és külön kellett beütögetni a pénztárgépbe az eladóknak, itt a pici dolgoknál biztos hogy voltak tolvajlások :D
2019. dec. 13. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Vonalkód nem volt még!
2019. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az volt a döbbenet, amikor a pultos, meg pult alól kiszolgálós komcsi rendszer után, Olaszországban megláttam egy hipermarketet.
2019. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nekem Bécsben volt élmény a hipermarket. Meg amikor a boltban elüvöltötte magát a nagyobbik fiam /volt vagy 4 éves/, hogy BANÁÁÁN!

Meg hogy vissza kellett menni lemérni a banánt, mert nálunk az önkiszolgáló mérleg /meg az arcetli/ meg nem volt divat.

2019. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A vonalkód az árukon idehaza csak a 80-as években jelent meg, de csak részlegesen, és csak a 90-es évek közepétől vált általánossá. A leolvasók meg csak a kilencvenes években jelentek meg, de csak a 2000-es években lett evindens, hogy a kisboltokban is ilyen van.
2019. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg annó még elekromechanikus péntárgépek voltak, és a 80-as években még ritkaság volt a full elektronikus péntárgép.

1984-ben nylít nálunk egy ABC, ott már elektronikus volt minden gép (persze a nyomtatórészt leszámítva), és a későbbiekben, 2-t még korszerűbbre cseréltek, ami már tényleg komoly cucc volt (angol), míg valamelyiket miután bedöglött, a hagyományos elektromechanikusra cserélék le (visszafejlődés), 8 kassza volt a boltban, így a kezdeti egységesség után lett 3 féle gép is.

2019. dec. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sok embernek jó, mert nem kell megszólítania az eladót.igaz? T.L.?
2019. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!