Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme a Tesco házhozszáll...

Mi értelme a Tesco házhozszállításnak?

Figyelt kérdés
Csak azon a környéken működik ahol a bolt van. De oda az ott lakók el tudnak menni eleve. 30km-re miért nem éri meg nekik elvinni a cuccot? Aki messzebb lakik, az inkább igénybe venné a házhozszállítást.

2020. júl. 23. 18:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%
Hasznos időseknek, kismamáknak, betegeknek, bárkinek, aki nem tud vagy akar vásárolni menni
2020. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk nem mindenki tud elmenni a Tescoba.Gipszbe van a lába és egyedül él.Eleve nem vezethet autót.Örül ha házhoz hozzák az árut.
2020. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%
Senki nem fizetné meg azt hogy olyan messzire elvigyék neki az árut. Most kb 1000 Ft a kiszállítás ára tudtommal, és ez városon belül van. 30km-re nyilván ennek a sokszorosa lenne a költség.
2020. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

30 Km oda vissza már 60 km. Senki sem fog neked 60 Km-et autózni azért mert eszedbe jut rendelni három zsemlét.

Sokan nem tudnak elmenni otthonról, vagy nem tudnak/ akarnak cipekedni. Nekik hasznos. Pizzát is egy alig 1 Km-re lévő cégtől rendelek, ahova akár gyalog is el tudnék menni, de így kényelmesebb.

2020. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%
1 óra munkával keresek 5000 Ft-ot, 1 óra bevásárlással bukok 4000-et. Nekem nem éri meg sorban állni.
2020. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
az az értelme hogy pl akik a karantén alatt otthon maradtak (vagy önszántukból, vagy olyan betegségük van ami miatt egy kovid nagyon padlóra küldené őket) azok se haljanak éhen. vagy aki bármi más okból nem tud maga bevásárolni. vagy szimplán lusta és úgy gondolja megéri neki. én örülök hogy van ilyen mert engem ezért fizetnek :D
2020. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
96%

Nincs messze a nagytesco, gyalog is max 20 perc, viszont busszal/villamossal két átszállás. Kocsink nincs. 15-20 kilós nagybevásárlást nem fogok gyalog hazacipelni, busszal sokszor szenvedés. Pl tegnap jártam úgy (nem tesco, macskakaját meg napi bevásárlást cipeltem haza, két dög szatyor meg a táskám), hogy látta a sofőr hogy szerencsétlenkedek, de véletlen se nyitotta volna ki az ajtót, megvárta, míg karral-könyökkel kiügyeskedem az ajtónyitó gombot, majd épp csak felkecmeregtem, ajtó zár, repülőrajt. Reflexen múlt, hogy oszlopnak tántorodtam esés helyett.


Ja, és mellé negyediken lakunk, nincs lift, a házhozszállításban be is hozzák. Havi egyszer megéri, a napi motyóért nyilván nem rendelget az ember.

2020. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%

Ritkán, de szoktunk vele élni. Nyilván a többség nem a napi "kifli, kefir, tej, parizer" szintű bevásárlását intézi így, ráadásul sok(főleg nyugdíjas) városinak nincs kocsija.

Mi amikor rendelünk, akkor elsősorban nagy tömegű és/vagy nagy térfogatú hosszan elálló ételeket, italokat szoktunk házhoz szállíttatni.(pl 1-2 tálca sör, zsugor üdítők, zsák burgonya, karton tartós tej, stb.) Hiába nem nagy értékek, sokat kell pakolgatni, megtöltenek egy csomagtartót, ellenben 2-3 perc megrendelni.

2020. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
95%

A sógorom mozgássérült, max 1 km-t tud menni, azt is rollátorral és kb 2 óra alatt, cipelni nem tud semmit. Így maximum kenyeret, tejet vagy hasonlót tudna venni egy-egy alkalommal, ez édeskevés ahhoz, hogy nem haljon éhen.

A tesco töle 10 km-re, a város túlsó végén van, tömegközlekedéssel nem tudna odajutni, legfeljebb taxival, de az is problémás. Emellett a bevásárlókocsit sem tudja használni, mert a rollátorral együtt nem megoldható.

Neki - meg sok más idös, beteg, kisgyerekes embernek, meg akinek nincs autója - kifejezetten jó, hogy van erre lehetösége.

2020. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%

Én is így vagyok mint az előttem írók.

Fiatal lány vagyok, egyedül élek. Kocsim nincs. 7-en lakok, igaz van lift, de oda is be kell szenvedni az árut.

Inkább rendelek havonta 2 karton tejet, 2 karton üditőt, néhány kiló krumplit, akciós húst, lisztet, mint hogy napi szinten kelljen ezekkel szenvednem hazafele jövet.

2020. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!