Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért nincs normális élelmisze...

Miért nincs normális élelmiszer házhozszállítás Magyarországon?

Figyelt kérdés

A nagy üzletláncok közül csak azok vállalják, amiknek eleve magas az árszintje: pl. Tesco, Spar.

A Tesco színvonala meredeken zuhan: eltörölték a szállítási díjmentességet 35.000 (!) Ft feletti megrendeléseiknél is, rendszeresek a termékhiányok, a helyettesítő termékek sokszor dupla áron kínálják, mindezek tetejében bevezették a súlykorlátot.

Dilettáns üzletpolitika, a szervezőiket el kéne küldeni kapálni, ahhoz jobban értenének.

A Spar úgy tudom, csak Budapesten vállalja, de szintén drága.


A kisebb üzletek még drágábbak.


Miért nem tudják megszervezni a normális árszintű üzletláncok, hogy pl. pár száz, max. ezer forintért vagy ingyenesen szállítsanak házhoz nagy tételű megrendeléseket is?

Ez annyira bonyolult?

Egy pizzát, egy ebédet, vagy egy csokor virágot is gond nélkül kiszállítanak a szolgáltatók.


Köszönettel várom a válaszokat.


2020. okt. 1. 03:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Ők felajánlottak egy szolgáltatást, ami NEM kötelező.
2020. okt. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Ha kilőve a spar, tesco, Auchan, príma, milyen üzletlánc marad? 🤣 Lidl, Aldi is megdrágult.

Pár száz forintért vagy ingyen szállítsanak? Te miért nem pár száz forintért dolgozol? Esetleg ingyen?


Félreértés ne essék, én örülnék a legjobban, ha vidékre működne ilyen, mert én szívesen rendelném otthonra a nagy tételes/nehéz dolgokat (víz, tej stb), mintsem, hogy anya/mama 2 - 3 db-jával hurcolássza a 8km-re lévő boltból...

Szívesen kifizetnem az extra díjat is, ha ezen múlna...

2020. okt. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell rendelni. El lehet menni megvenni, akkor nincs pk.
2020. okt. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

"Miért nem tudják megszervezni a normális árszintű üzletláncok, hogy pl. pár száz, max. ezer forintért vagy ingyenesen szállítsanak házhoz nagy tételű megrendeléseket is?"

.

Több oka ia van:

- aZ arúkiszállító járműbe sem ingyen tankolnak,

- a járművet nem az vezti és cipeli az árút, aki inkább ingyen dolgozik, csak meg ne ölje az unalom,

- a rendelt arúk csomagját is bérből-fizetésből élők rakják össze,

- kiszállító jármű munka közben amortizálódik, a karbantartása sem ingyenes.

.

A kényelmet ősidők óta meg kellett, meg kell és megkelleni fog fizetni!

2020. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
Megkelleni fog fizetni? Micsoda?
2020. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

No, lám. Mintha csak a teszkó szervezői válaszoltak volna. :)

Ha a fősodratú célközönség elvárása és értelmi színvonala olyan, mint a kedves itt "válaszolóknak", akkor lassan kezdem megérteni a választ.

2020. okt. 1. 09:11
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

#5

Mea culpa!

Figyelmetlen szórend.

Amit akartam:

ezután is meg fogod fizetni.

2020. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Nem kötelező.

Kérdező, te is indíthatsz bolthálózatot és biztosíthatsz díjmentes házhoz szállítást. Magáncégek olyan szolgáltatásokat nyújtanak, amilyet akarnak.

Értem hogy tök jó lenne ha naponta hordanák a boltok az ingyenkaját be az ágyamba, de nem így működik.

Ha nyereséges lenne és lenne igény rá, akkor gondolom csinálnák.

2020. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az a gondom, hogy bár 25 km-re lakunk a bevásárló centrumtól, az Auchan, Tesco mégsem szállít felénk.

Pedig nem lenne gond a szállítási költség sem, mert ha azt veszem, hogy kocsival kell odamennem és a benzin nem ingyen van, amellett oda-vissza úttal, a vásárlással, fizetéssel, bepakolással töltött idő alaphangon 3 óra és mint tudjuk "Time is money" nekem megérné a szállítási költség fizetése. Ráadásul mozgáskorlátozott vagyok, ezért nagy terhet vennének le a vállamról.

2020. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
6 Te ingyen dolgozol?
2020. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!