Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mely élelmiszerüzletekben...

Mely élelmiszerüzletekben lehet Magyarországon legalább részben megoldani a csomagolásmente vásárlást ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 12:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Zöldséget-gyümölcsöt piacon, húst hentesnél.


Babot-rizst-lencsét megy nagy kiszerelésben vegyél, így kevesebb a csomagolás/kg.

2020. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Vannak ilyen csomimentes hipszter boltok, de drágák...
2020. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

[link]

Zoldbolt.hu

2020. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség-gyümölcs a legtöbb helyen van csomagolásmentesen.

Az Aldiban vannak pl. olajos magvak kimérősen.

Tészta, szárított hüvelyesek, stb. beszerezhetőek néhány csomagolásmentes boltban, ezeket lehet ritkán venni nagyobb mennyiségben, így akkor se gond ha nem fél utcányira van a bolt. (TALÁN piacon is lehet ilyesmit kimérősen venni, nem tudom.)

Üveges szószokat, konzerveket én simán veszek bárhol, ezek jól újrahasznosítható csomagolóanyagok.

2020. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
az auchanokban is van olyan részleg, ahol bulk cuccokat lehet venni, tetszőleges mennyiségben. És nem muszáj a nejlonzacskót igénybe venni, lehet vinni textilzsákot....
2020. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És engedik is egy hiperben, szupermarketben hogy a saját, otthonról vitt zacskóimba rakjam a zöldséget,gyümölcsöt,kimérős magvakat,pékárút ? A hústermékekről van tapasztalatotok ?
2020. okt. 9. 13:45
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen, én eddig ahol csak jártam, mindenhol gond nélkül tudtam saját csomagolásba pakolni. :)


Hússal nincs tapasztalatom, ha már megvenném akkor a csomagolás lenne a legkisebb gond vele szvsz.

2020. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engedik. De a textilzacskó súlyát nem tudod kitárázni általában... (lencse, krumpli, egyéb tömegárunál).

De mondjuk az az 1-2 dkg igazán nem számít, ha ökotudatos vagy!


Amit meg darabra veszel, annál úgy is a db-szám alapján megy az árazás.


Nem jársz mostanában boltokban? Eleve lehet kapni (pl. Sparban) ilyen többszörhasználatos zacskót, hálót...

2020. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nahát. Nekem is csak most jut eszembe a 100 % tudatos vásárlásra való törekvés, bár eddig is szem előtt tartottam a környezetvédelmi szempontokat , igaz csak részben. De akkor mindenki gond nélkül megtehette volna eddig is, hogy saját zacskóba pakol szinte mindent ? Nem szólnak érte a biztonságiak ?
2020. okt. 9. 13:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!