Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan rangsorolnád ezeket a...

Hogyan rangsorolnád ezeket a magyarországi üzletláncokat, és miért úgy, ahogy? (szempontok)

Figyelt kérdés
Aldi, Auchan, Coop, Lidl, Penny Market, Spar, Tesco
2021. febr. 16. 20:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
A közelségük alapján. Amelyik közelebb van abba megyek. Persze mondjuk egy Coopban messze nincs akkora választék mint egy Auchanban.
2021. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Az összes szar, mocskos multi.
2021. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A Coop mióta multi, 2-eske? :)
2021. febr. 16. 21:10
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát én rangsoromban számít hogy miket mennyiért, illetve milyen közel van esetleg megéri-e menni:


1, Lidl (pozitívum: nagy zöldség-gyümölcs kínálat, vannak olyan termékek amik máshol nincsenek, árak barátságosak negatívum: szűkös választék, legtöbbször hering parti van)

2, Spar (pozitívum: általában megkapsz mindent negatívum: drágábbak a kisebb boltjaik, sokszor mocsok van)

3, Auchan (pozitívum: itt kb minden is van negatívum: nem mindenhol van, néhány ár elvan szállva)

4, Tesco (pozitívum: ———— negatívum: utóbbi időben egyre nagyobb trágyadomb lett)

5, Aldi (pozitívum: ———— negatívum: hát pocsék egy hely, túl sok mindenre akar hasonlítani)

6, Coop (jelenleg ide nem járunk, régen jártunk de már akkor is túl voltak az árak tolva)

7, Penny (egy Penny sincs a közelünkbe, ha egy évtizedben kétsuer megyünk nagy kunszt)

2021. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

1. Tesco - imádom az önkiszolgáló kasszákat. Többször előfordult, hogy szándékosan nem a tescoba mentem vásárolni, mert amit nem szeretek benne, hogy nagy (nem a vásárlás tart sokáig, hanem hogy az üzleten belül eljussak A-ból B-be), de végül a tescoban kötöttem ki, mert mindig volt valami amit csak ott találtam meg (pedig más üzletekben szándékosan megkérdeztem az eladót, hogy tuti nincs az a valami vagy csak én nem találom). Első hely meg a kiszállítás miatt, amit még nem használtam de biztos fogok.


2. Spar - az önkiszolgáló kasszákat itt is szeretem, bár gagyibb, mint a tescos


3. Aldi, Lidl holtverseny. Nekem igazából mindegy melyikbe megyek, számomra egy kutya.


4. coop - kicsi üzlet de mégis multis hangulata van, akkor megyek ide, ha csak gyorsan kell valami, de nem akarok sokat sorban állni


5. Penny és Auchan szintén holt verseny, mivel az Auchan jobban tetszik (+önkiszolgáló), de nincs a közelünkben ezért mindegy, hogy teszik-e. A Penny-vel semmi bajom, de soha nem laktam olyan helyen, ahová közel lett volna.

2021. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

1-2. Lidl és Aldi majdnem holtversenyben. Jó ár-érték arány, átlag fölötti minőség, átgondolt akciók és kiszolgálás.


3. Auchan - nagybevásárlásokra jó, a különböző szezonvégi leárazások korrektek, és a méreténél fogva sok újdonsággal lehet találkozni. A budaörsi boltjuk talán a legigényesebb hiper az országban. Gyengéjük a hús, itt a legelképesztőbben vizezett a csirke, sertés, rágós a marha, és évente 1-2-szer büdös is. Volt, hogy 80 deka sertéslapockából a lepirítás után 40 alatti lett. A halpult valamennyit kompenzál.


4. Spar - az Intersparok jók, a kisebbeknél nagyon azon múlik a minőség, hogy mennyire igényes a franchisetulaj.


5. Tesco - egy Express van a közelben, abból kiindulva nem szeretem. Pont akkora üzlethelyiséget választottak, hogy minden termékből 1, max. 2 választék legyen, cserébe kommandózni kell a polcok közt, ha egy másik vásárlót ki akarsz kerülni, a fentebb dicsért önkiszolgáló kasszák tragikusan buták, állandóan fagynak, eladói jóváhagyás ezer év (mert a vevők 80%-a nem ide áll sorba), összességében csak akkor használom, ha épp mellette megyek el.


6. Penny - jó tudni, hogy a németeknél is van igény a Coop-szintű ótvarnál csak egy fokkal jobbra.


7. Coop - hacsak nem halok szomjan a 40 fokos nyári hőségben és egy ilyen jön szembe, messziről kerülöm őket és a CBA-t is. A velünk élő szocializmus.

2021. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
#5 vagyok, a húspultot és a csemege pultot kifejtettem, ezek miatt csúszott még hátra az Aldi és a Lidl
2021. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Aldi 8/10

Pro: Figyelmes és kedves a kiszolgálás. Saját márkás termékek minőségiek! fűszerek, tejtermék, liszt, magvak, gabona termékek wc papír kiválóak és folyamatosan vannak. Csokiban hozzák a német minőséget! (ami jó) A mustárjukat nagyon szeretem. Jó áraik vannak! Külföldi boraik nagyon izgalmasak és ár/értékben szuperek! Folyamatosan pörög minden pénztár. Nagyon jó időszakos termékeik vannak: Bringás cuccok, szerelős cuccok. Saját parkolója van, amit jól lehet használni. Extra kenyerei nagyon finomak!

Negatív: zöldség felhozatal botrányos, bár van, ahol érvényesíttetni kell a jegyet - köszöntően a tuskóknak, akik vásárlás nélkül parkoltak ott. Ahelyett, hogy simán elszállíttatták volna azokat az autókat, aztán csak egy hónap múlva adták volna vissza bírsággal együtt. Akkor jobban megtanulja a paraszt, hogy hova menjen parkolni - na mindegy, ez nem a boltnak szól, hanem a magyaroknak.



Lidl 9/10

Pro: Figyelmes és kedves a kiszolgálás. Saját márkás termékek minőségiek! Majdnem minden áruház ugyan úgy néz ki, ami nekem nagyon tetszik, mert bármelyikbe megyek, megtalálom, ami kell. Tudatos vásárlást nagyon támogatja ezzel az üzlet! Pörög a pénztár és terheléstől függően beállnak, ha kell! Ezért hálás vagyok nekik!

zöldség áru friss és nagy választékban van. Tejtermékek okés. Felvágottak egész jók. Csokik közül kevés a jó, de azok nagyon. Számomra elsődleges gumicukor ellátóhelyként működik, nagyon jókat lehet kapni. Nagyon jó időszakos termékeik vannak: Bringás cuccok, szerelős cuccok, ruhák. SilverCast-es konyhafelszerelésük hibátlan mind. És jó áron vannak! Saját parkolója van, amit jól lehet használni. Péksütijük ott van a szeren! Első bolt, ami bevezette a kenyérszeletelőt :) igaz azóta több mindenhol is van.

Negatív: Gyorsan elkapkodják az ideiglenes árukat. Orvosi cuccaik teljesen megbízhatatlanok: vérnyomásmérő, lázmérő - kuka az összes. Nyers húsok drágák és gyenge minőségűek. Keserű az aprószemes zabjuk :( A supportja iszonyat bunkó. Annó kértem, hogy legyen PDF-ben elérhető a szórólap. Azt az osztást, amit tőlük kaptam ezért, kirakom a 8kerbe, és megijednek a gengszterek! Érdekes nem sokkal később elérhetővé tették a bunkó stílus ellenére. Kerékpártárolójuk használhatatlan!



Auchan 6/10

Pro: Nagyon sok minden elérhető benne. Mindig van friss áru. Jó nagy, nagy bevásárlásra alkalmas. Általában jól megközelíthető, város széli helyre telepedett. Technikai cuccok is vannak és hűtő és mosógép is van némelyikben. Tényleg mindent kapni még fertőzést is, ha kérsz. Hatalmas parkolójuk van! Nagyon támogatja a nagy bevásárlást!

Negatív: Saját márkás termékek pocsékok! Iszonyat gagyi minőséget is lehet kapni más áruból is. Budaörsön és Budafokon erős higiéniai hiányosságok vannak. Budafokon többször láttam a vásárlókat, hogy végig köpködik a süteményeket és a Budaörsiben is mammer nyalogatja a kezét és nézi, melyik süti puha. Undorító. Soha többet nem veszek tőlük semmilyen pékárut, ami nincs előre csomagolva! Budafoki ősi romokat vette meg, hogy arra építkezzen, más világörökség részeként akart lápokat megszüntetni teljes élővilággal, olyan állatokat akart kipusztítani, amik veszélyeztetettek. Politikailag nagyon nem szimpatikus.



Penny Market 2/10

Semmi jót nem tudok elmondani róla. Talán annyi, hogy van saját parkolója néhány helyen.

Vacak áruja van mindenből. Hatalmas sorok vannak ott. Pénztár nem nyit új, ha 40 perces is a sor, akkor sem. Több városban is mondták, milyen jó, soha nem volt jó tapasztalatom.


Spar 6/10

10 éve még ide jártam csak. Aztán megdrágult, de nagyon. Saját márkás termékek rendben vannak, de nem kiemelkedőek. Zöldség friss és jó! Regnum húsüzem jó termékeket ad. Igaz, vannak jóval olcsóbb és hasonló vagy jobb színvonalú boltok. A felvágottaik mindig is drágák voltak. Saját parkoló általában adott. Vannak érték-csökkenést termékek. Választék viszonylag széles.

Negatív: Borokra durván 40% hasznot raknak. Bunkó kiszolgálás Veszprémben, Székesfehérváron, Bp-n, Érden, Miskolcon. Akciók többnyire lejáratos, és érték-csökkentett termékeket jelentenek, nem valós akciókat. Nem úgy, mint minden más boltban, ami a felsorolásban szerepel.


Tesco 6/10

Pro: Hosszú nyitvatartás. Hatalmas választék. Még grill szenet is lehet kapni grill szezonon kívül! Tényleg minden van! Minőségi hús áru. Parkolója nagyon jó télen csúszkálni :) Minta értékű, fedett kerékpártárolókat használnak!!!

Negatív: Minőség néha botrányos. Tejtermékeket el lehet felejteni. A sajtokat én emberi fogyasztásra nem használnám! Tesco gazdaságos termékek drágák és pocsékok. Auchan mindenben kenterbe veri a Tesco-t, még környezet szennyezőbb is, mint a Tesco. Tesco politikailag emberibb. Rendszeres rossz áron kirakott termék.


Coop 5/10

pro: Kevesen járnak oda. Tűrhető termékek, másodosztály kb. Több helyen elfogadnak utalványokat is, amit máshol nem!!! Ezért szeretek ide járni! Húspultban minőségi húsokat kapni. Sajtok nagyjából rendben vannak, de saját márkást ne! Rendszeres az érték-csökkentett áruk olcsón adása. Friss, vagy túlrendelt termékeket is akciósan adják, nehogy rájuk romoljon. Csak emberi kiszolgálással találkoztam, pedig jártam vagy 40 Coopban már. Helyi termékeket is kapni! Sütiket, zöldségeket, húsokat, amik fantasztikus minőségben és jó áron vannak - de ez mindenhol más.

Negatív: Szűk választék. Sokszor lehet kapni lejárt és átcímkézett árút (Miskolcon is, Veszprémben is, Székesfehérváron is, gondolom máshol is). Saját márkás termékeik hulladékok, kivétel nélkül mind. Saját márkás húsaikban többször van csont darab, amitől kitörik az ember foga.

2021. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
#8 vagyok: Lidli-hez negatív: a wc papír eltömíti a wc-t! :)
2021. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Én a Spart szeretem, nálunk az van sok helyen, szerintem jó a választék, jók a sajátmárkás termékeik, van minden ami kell, de nem kell órákat bolyongani mint pl egy Tescóban. És így az este hetes boltzárás alatt nagy előny, hogy a benzinkutas Sparok egész este nyitva vannak.

Nagybevásárlást a Tescóban szoktam csinálni, az van közel, és olcsóbb mint a Spar.

Aldit és Lidlt soha nem tudom melyik melyik, van egy-két jó termékük, meg tök jók a nagy márkákat koppintó olcsóbb cuccaik, de nem gyakran járok, mert a nagy márkákból meg elég silány a választékuk (Pl a közelünkben van asszem Lidl, nincs soha zero Fuzetea-juk. Nyilván nem a világ problémája, de azért na.)

A többibe nem járok, vagy mert nincs is a közelben (Auchan) vagy nem szimpatikusak (Coop, Penny Market).

2021. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!