Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan kell piacozni?

Hogyan kell piacozni?

Figyelt kérdés
Piacozás alatt a(z élelmiszer)piacokon lévő vásárlást értem, sima egyszerű fogyasztóként. Gyerekkoromból semmi tapasztalatom nincs, viszont szeretném kipróbálni és felmerült néhány kérdésem. Olcsóbban lehet hozzájutni termékekhez (zöldség, gyümölcs, egyéb élelmiszerek), mint az egyéb boltokban vagy szupermarketekben? Milyen és mekkora a választék? Az árusokkal mennyire kell beszélgetni, kérdezgetni őket? Kell valamilyen belépő a nagyobb piacokra, vannak feltételek a belépéshez/kiszolgáláshoz (pl. kor)? Milyen jó piacok vannak Budapest XIV. ker. környékén?

2021. júl. 15. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Jézusom....

Hány éves vagy...??? HOl élsz...????


Kimész a Bosnyák téri piacra, és 5 percig figyelsz, mások hogyan csinálják. Ennyi.

2021. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Anyukád nincsen? VAgy nagymamád? VAgy keresztanyád?

Senki nem járt nálatok piacra soha?

2021. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem.kell velük beszélgetni. Kivan írva mi mennyibe kerül, fogsz egy zacskót vagy valahol van kiskosár.. Belerakod amit szeretnel, odaadod az arusnak, leméri fizetsz. Szerintem nem olcsóbb, de viszont van nagyobb választék, sokszor friss áru. Nem nagyon van se belépő, se korhoz kötés. (Nem Budapesti vagyok, nem tudom ott van e ilyen)
2021. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszélgetni, és nincs semmilyen különleges szabály. Bárki vásárolhat, aki egy hipermarketben is. Budapesten nem jellemző, hogy az árusok mindenkit ismernek és beszélgetni kezdenek. 1-2 törzsvendégük van, de mindenféle ember jár a piacokra, ezért nem fogsz kitűnni, ne aggódj.


Találd ki mit szeretnél venni, majd nézz körül, hogy melyik árusnál a legszebb, legolcsóbb. A legtöbb dolog önkiszolgáló, de látni fogod, hogy mások hogyan csinálják. Vihetsz saját újra használható szatyrot, de általában van kirakva műanyag zacskó is. Ami tetszik, abból szedsz, majd miután minden megvan, az árus leméri és fizetsz. Vannak olyan termékek, amiket az árusok mérnek ki, vagy a pultból kell kikérni, de ezeken messziről látszik, hogy mi a helyzet.


Nem sokban tér el a piac egy kisbolttól. Ha valamit nem tudsz, nyugodtan kérdezz vagy figyeld meg mások hogyan csinálják.

2021. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Tényleg vannak csaknem nagykorú gyerekek, akik ilyesmit soha életükben nem láttak????

Kérdező, be voltál zárva vmi intézetbe? Vagy mitől ez a tájékozatlanság?

2021. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dobbentem latom h 5-bol 4 valaszolo mekkora gyoker. Konkretan 80% bunko a kerdezovel, nem piti szinten. 😞😞


Szerintem ertheto a kerdes, mert mult heten engem is atvagott egy hentes (szornyu ragos, inas hust adott, pedig elotte heten fullosat adott).

Szoval szerintem fontos h resen legyel. Velem elsore rendesek voltak, jo termekeket adtak es aztan mikor ujra visszamentem nagy bizalommal, akkor mar nem.


Mindent nezz meg tobb helyen, mert kulonbozo arak lehetnek. Ha mondjuk barackot akarsz venni, ne vedd meg az elso helyen. Erdemes elobb korbejarni.


Ha megszolitanak arusok h “tessek, csak tessek” meg “mit adhatok, draga?” nem kell zavarba jonni. 😀


Kerdeseidre:


Szerintem van amikor olcsobb lehet, mint a szupermarket, foleg szezonalis aruknal. Dragabbnak nem erzem. De piac fuggo is, vannak dragabb es olcsobb piacok. Tapasztald ki melyik tetszik, en most kezdtem el egy masikra jarni inkabb egy masik keruletbe.


A valasztek nagy es valtozatos ha zoldseg gyumolcsrol van szo. Hus es tojas is jobb a piacon. En most mar csak piacon veszek ilyesmit.


Az arusokkal nem muszaj beszelgetni, de pesten is van amelyik mond valamit, megszolit, es akkor rajtad mulik hogy reagalsz. Legyel csak onmagad, nem kell megfelelni senkinek. Ha valahol nem jo arut adnak, tobbet ne menj ahhoz az arushoz, akarmilyen szimpinek is tunt. Legkozelebb se fog jot adni.


Kerdezgetni oket nem kell, de ha van kerdesed, megkerdezheted, en pl ma csak annyit kerdeztem h edes e a szeder. En csak ilyeneket szoktam vagy pl hogy magva valo e a barack vagy szilva. Amugy nem vagyok valami kommunikativ es pont ezert szerettem inkabb szupermarketezni (ott is onkiszolgalo kassza) mert kisse szocfobos vagyok. De a piac akkoris ezerszer jobb.


Belepot szerintem sehol sem kernek, nem lattam meg olyat. Feltetel sincs, se kor, semmi, barki bemehet.


14. ker kornyeken sajnos nem vagyok ismeros, de neten keress ra vagy esetleg idosebb szomszedot kerdezz meg, hogy o hova jar.


Amugy erdemes figyelni h nem tesznek e rosszat pl a paradicsomok koze. Legjobb ahol magadnak szeded es odaadod lemerni de van ahol ok szedik es merik le, tipikusan a kenyes dolgokat ami torik pl eper, szeder, afonya, pari is lehet ilyen. Amig nincsenek kedvenc, megbizhato arusaid, addig figyeld h jol meri e le, jol adja e ossze a teteleket es jol ad-e vissza.

Fizetni sok helyen lehet kartyaval, de vigyel kp-t is, mert nincs mindenhol terminal. Sot idos ostermelo van ahol csak kp-t fogadnak el. En jartam ugy h nem volt eleg kp-m es tiszta kellemetlen, ha mar kimertek, felszeleteltek stb.


Probalj olyan arushoz menni, akinel sokan vannak, foleg ahova az idosek jarnak, mert ok mar tapasztaltak. En is ma elmentem egy masik piacra es mondom melyik henteshez menjek es aztan odamentem, ahol a legtobb idosebb neni allt. Ok valszeg mar evek, evtizedek ota odajarnak es remelhetoleg kepben vannak. Ha nagyon tanacstalan vagy es nincs ismerosod piac temaban, akkor nyugodtan kerdezz meg egy arra jovo idos neni vasarlot, hogy tud e ajanlani egy jo hentest vagy ami epp kell. Ok imadnak segiteni 🙂


Ha adalekanyag, izfokozo meg minden mentes kajakat akarsz, akkor mindenkepp piac 🙂 En is lelombozodtam a rossz hus miatt, de mindenkivel elofordul. Uj arust kell keresni. Vagy akar uj piacot.

Es sose vegyel nagy mennyiseget amig nem ismered az arust meg a termeket. Ha mondjuk kell 5 kg paprika meg 5 kg paradicsom lecsonak vagy ilyesmi, eloszor probald ki h veszel csak par szemet, aztan ha finom, masnap bevasarolsz 5 kg-t 🙂

Hat most igy ezek jutottak eszembe.


Tok jo h piacra akarsz jarni, sokkal jobb a minoseg. A hulyekkel meg ne torodj!

2021. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*Bocsanat 5-bol “csak” 3 valaszolo volt bunko
2021. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Rossz akérdés megfogalmazása!


A "piacozás" jelentése: piacon árulni (bármit).

2021. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!