Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » "tessék, mit adhatok?" falra...

"tessék, mit adhatok?" falra mászok ettől a kérdéstől ha ezt ajtó nyitás után 2 másodperccel mondja, te nem?

Figyelt kérdés

Bemegyek egy boldtba, étterembe, cukrászdába, pékségbe és mindenhol ahogy bel~ptem, az első mondad "tessék mit adhatok?" jobbik helyeken még előtte köszönnek is, de rögtön következik ez a mondat. Mit kell mondanom minden üzletben ez után, hát... "Oh még nem tudom hölgyem" de a 66.-nál (ma) már egy kicsit kiakasztatott ez a fajta szakmaiatlanság és picit volt egy kirohanásom és azt mondtam "még csak most jöttem be hölgyem. Honnan kellene tudnom, hogy mit szeretnék amikor azt sem tudom mit árul? Legyen szíves kérem legalább egy fél percet várni ezzel a kérdéssel és utána kérdezze meg. Tudja miért? Mert ezzel a siettetett kérdéssel azt érezteti velem, hogy a halálba küldene engem mert be mertem jönni az ön üzletébe miközben nyugodalmas filmezésében megzavarhattam. Kérem a jövőben figyeljen erre oda. Szóval kérnék egy Seven dayst. Köszönöm, legyen szép napja"


Pontosan ezen szavakat mondtam a huszonéves hölgynek. A hölgy szabadkozásba kezdett de nem kerekítettem ennek nagyobb ügyet.


Most mondjátok meg, nincs igazam?



2021. aug. 28. 07:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
Én se kérdezném, ha eladó lennék. Elég köszönni, aztán a vásárló úgyis elmondja, mit szeretne, nem kell külön megkérdezni. Azért van, aki legalább kedves hangon kérdezi, az még oké, de mikor valaki idegesen, az tényleg nagyon ellenszenves.
2021. aug. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
#3: Nem is tudtuk, hogy te férfi vagy. Én (2-es vagyok) középkorú, vagy annál kicsit idősebb nőnek képzeltelek. Az 1-es válaszoló nemét se tudjuk.
2021. aug. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

1.Ez újaban tényleg szokás lett, valószínüleg félreértelmezve azt, hogy a vevö ne érezze, hogy nem érdekel senkit, hogy ott van.

2. Ilyen esetben minden kulturált ember válasza az, "hogy köszönöm, egyelöre körül szeretnék nézni"

3. Az olyan kirohanás, amit müveltél, a lehetö legbunkóbb viselkedés, sokkal negatívabb, mint az eladó túlbuzgóskodása.

4. A nögyülölö kommentárod meg még inkább leminösít téged!

2021. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Én néha örülök, hogy rögtön megkérdezik, mert sietek és tudom, hogy pontosan mit akarok, nem csak nézelődök. Ha viszont vásárlás előtt szétnéznék, akkor azt válaszolom a "Tessék, mit adhatok?" kérdésre, hogy "egy kis időt".
2021. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Hát, őszintén szólva valóban zavaró tud lenni, de nem kell se belehalni, se kiborulni rajta. A beszólásod bunkó, magadat minősítetted vele. Mondjuk nem csak azt, hogy paraszt vagy, hanem azt is, hogy komplett idiota: "...Honnan kellene tudnom, hogy mit szeretnék amikor azt sem tudom mit árul?" "Szóval kérnék egy Seven dayst." Nálam ezután nem kaptál volna semmit, az hetszentseg.
2021. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Ez a dolga, te nímand! Vendéglátós voltam. Munkaköri kötelesség üdvözölni, és kamu mosollyal azonnal kérdezni, nehogy azt gondolja nem látjuk szívesen. Mindezt nem naponta 66-szor, hanem sokkal többször. Mi is unjuk, mert tudjuk, hogy még fingja sincs a vendégnek mit szeretne. És Te a "hülyébbik típusú" vevő pedig el tudod mondani, hogy "még válogatnék, körülnéznék, stb.) Elképesztő, hogy manapság az emberek képtelenek udvariasan kommunikálni!

P.csányi kis boltokban, ahol kb. 1 eladó, és nem sokkal több áru van, szintén ez a szokás. Ha nem kérdezne semmit, akkor a hozzád hasonló kötekedő mócsingnak az lenne a baja!

2021. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%
#8 Tartalmilag igazad van. Kár, hogy ilyen bunkó módon fejezted ki magad.
2021. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Te voltál hülye.

Nekem sokkal jobban esik ez mintha nekem kell vadásznom egy eladott vagy nem is foglalkozik a vevövel.

2021. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt válaszolom, amit többen leírtak már: " szeretnék egy kicsit körülnézni".

Azért némi elképzelésem van arról, hogy mit szeretnék, miért pont oda mentem be: pl ruhaboltban, de élelmiszer boltban is. Tehát ha valahová bemegyek, tudom, hogy mi a körülbelüli kínálat ( nyilván ruhaboltba nem megyek élelmiszert venni, műszaki boltba sem megyek nadrágért). Ezért nem értem azt a mondatodat,hogy: "Honnan kellene tudnom, hogy mit szeretnék amikor azt sem tudom mit árul? "

Esetleg étteremben fordulhat elő, hogy nincs még konkrét elképzelésem, hogy mit fogyasztanék.

Szerintem te elég antiszoc lehetsz, ha udvarias kérdésre ilyen kimerítő, bocsi, de bunkó választ adsz. Egyébként is honnan kellene tudni a szerencsétlen alkalmazottnak, hogy te már egész nap az üzleteket jártad anélkül, hogy fogalmad lenne róla, hogy mit szeretnél ( amúgy ez tényleg vicces), és már századszor hallottad a kérdést? Vagy honnan kellene tudnia, hogy éppen rossz napod volt és ilyen apróság is kiakaszt?

2021. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló, abunkó stílus a kérdező szintén bunkó stílusának szól. Szerencsére nem ez az alapjárat. :)

Ráadásul mivel anno vendéglátóztam, most pedig a szolgáltató szektorban vagyok, sosem engedhetem meg magamnak, hogy a bunkóknak visszabunkózzak (tudod, az az átkozott kötelező művigyor), arra pedig már rég rájöttem, hogy a "ha megdobnak kővel..." elv a legritkábban működik, így most anonim körülmények között nagyon jól esett, hogy megengedhettem magamnak ezt a stílust.

2021. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!