Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Melyik bolt a legolcsóbb és...

Melyik bolt a legolcsóbb és melyik a legdrágább? Auchan, Aldi- Lidl, Tesco, Penny, Spar

Figyelt kérdés

Lidl van hozzánk közel, általában ott vásárolok. Sparban veszek pur pur kenyeret, aminek az ára duplájára nőtt. A Spar tudom hogy drága de a kenyér miatt betérek, mas luxus vételem nincs amúgy.

Viszont fizu emelés nem volt a meló helyemen és muszáj egy olcsó üzletet találnom, mert ezt a drágulást hó végére nem bírom tovább. A lidlit kellene lecserélnem


2022. jan. 17. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
nincs valami helyi vállalkozónak kisboltja? azok általában olcsóbbak, nálunk legalábbis.
2022. jan. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem változó. Mindenhol vannak akciók. Azt kell nézni, hogy hol akciós az, ami neked kell.

Én Sparba járok, mert Aldiban, Lidl-ben sok minden nincs, amit szeretek. Tescot mondták olcsónak, oda jártam párszor, de egyáltalán nem volt olcsóbb, mint a Spar.

Zöldség-gyümölcs piacon olcsóbb.

Vegyiárut meg "eurós" boltokban érdemes venni.

2022. jan. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Én a Pennyt mondanám. Ott a saját márkás termékekkel is jó tapasztalataink vannak itthon. Ha használod a kártyát, akkor 1-1 termékből le tudsz faragni 100 forintokat. Egyébként én rendszeresen nézem azt újságokat és az akciós termékeikből bevásárolsz, majd jövő héten a következő blokkból. Semmi raktározás nem kell, csak az vedd meg, ami érezhetően olcsó. (Mondjuk a banán nem 400 ft, hanem 250)
2022. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Az összes terméket vizsgálva a láncok között 5% alatti árkülönbségek vannak, aminél bőven többet ér a minőségibb áru.


Egyébként a G7 már jóideje havonta cikkez a különböző láncok árairól és szinte mindig a Lidl a legolcsóbb:


[link]


Akkor tudod tényleg minimalizálni a kiadásaidat, ha hetente leülnél letölteni a boltok következő heti katalógusaid, és felírnád, hogy akkor csütörtöktől a Lidből az olajat, a Sparból a csirkemellet, az Aldiból a vajat, a Pennyből meg a felmosószert veszed.

2022. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Általánosságban talán a lidl és a penny az olcsóbb, az aldi és a spar a drágább. De mivel vannak termékek, melyek egyikben olcsóbbak, míg mások a másikban, ezért nehéz erre pontos választ adni. Függ az egyéni vásárlási szokásaidtól, hogy miket szoktál venni.
2022. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Alátámasztom az előttem szólókat: minimális az árkülönbség, nem érdemes ezért ide-oda szaladgálni.


A "vásárlói kosaradtól" is függ, hogy mit hol kapsz olcsóbban. De az időd is pénz, és ha 3-4 helyről szeded össze a cuccokat, akkor valójában nem spórolsz semmit...

2022. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Leglxob a teszkó a többbis szar
2022. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
77%
Egy darabig én is néztem az akciókat, mentem több helyre is, de meguntam, hogy rengeteg idő és energia elmegy vele, így abbahagytam. Aldiba es Auchanba járok, mivel ez a kettő van viszonylag közel hozzám. Aldiból kisebb dolgokért, kenyér, stb megyek, Auchanba pedig havonta kétszer nagybevásárlásra. Ezeknek az akciós katalógusát megnézem, mielőtt megyek, és ha van valami, ami nagyon megéri, abból betárazok kicsit többet. Lényegesen kevesebb idő és energia megy el így a vasarlasokkal mintha lidltől kezdve a pennyn át a rossmannig mindenhova is mennék is mindegyik katalógust atnézném. Nem túlzás, simán el lehet ezekkel a katalogusokkal akár órákat is tölteni, mire mind átnyálazod. Talán csak a nyugdíjasoknak van erre ideje. És nem költök többet, mióta csak erre a két helyre járok.
2022. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!