Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miert megy fel a termekek ara...

Miert megy fel a termekek ara egyik hetrol a masikra 100 ft-tal is??

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 11:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
48%

"Néztétek már, hogy a paradicsom mennyibe kerül Olaszországban? Most így nem tudom, hogy ott mennyi, de szerintem legalább 3-szor drágább, mint nálunk."


"Persze nem vagyok benne biztos, hogy pont olasz parit árulnak, de nagyon valószínű."


Jó hogy írtál, jó tudományos lett.

Éljen a Fidesz!

2022. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%

17-hez


A kenyér és víz kicsit erős. Semmi olyat nem írtam, ami nélkül nem lehet biztonságban, egészségben élni. Ehetsz gyümölcsöt, húst, zöldséget, ihatsz teát, csak a kényelmi cikkeket kell visszaszoŕitani.


És gyalogolhatsz, bringázhatsz kocsi helyett. Meg olvashatsz, kirándulhatsz mozi helyett. Csak példák, van még ötletem...


Most mindenhol nehéz, Ukrajnában meg kifejezetten szar. Próbáljuk felnőtt módon tudomásul venni. Nem a magyar politika a hibás mindenért. Azok meg főleg nem, akik valahogyan szavaztak. Mindegy hogy.


A paradicsom meg milyen mennyiségben 190 forint, és ha kiló, akkor melyik Tesco-ban? Ezt valaki más jegyezte ide, csak kíváncsivá tett.

2022. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Meton ***** válasza:
100%

Nem 190 forint, csak nem a legfrissebb hirdetést néztem. 900 és 1200 körül megy most és csak magyar termék van. A magyar termékre nincs támogatás, ezért drágább. Én az olasz vagy egyéb külföldi termékekre céloztam. Ezek most eltűntek, mivel már a kormány nem támogatja a behozatalukat. Így ugyan minden sokkal drágább, de legalább a saját gazdaságunkat támogatjuk.

Éppen ma voltam a Tesco-ban és a Metro-ban is, ennyi magyar terméket már rég láttam. Mindegyiken rajta van a magyar zászló, hogy messziről meg lehessen különböztetni. Ezért lett minden sokkal drágább, de ez jó, mert nem azokat az országokat támogatjuk, akik tönkre akarnak tenni minket.

2022. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Meton ***** válasza:
53%
Amúgy aki védené az ukránokat, annak elmondanám, hogy ők nagyon utálják a magyarokat. Nem a kormány, hanem az ukránok, akik lenézik, megalázzák a magyarokat. Meg persze az oroszokat és románokat is. Újra felvették a horogkeresztet, mint jelképet, szóval én ilyen embereket nem támogatnék. Igaz, Putyin se sokkal különb, de ő csak egy szélhámos, aki pórul járt. Valamennyire sajnálom persze az embereket, de nem tartanám őket barátomnak.
2022. máj. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Meton ***** válasza:
53%
És ne felejtsük el, hogy a nemzetközi támogatásnak köszönhetően Ukrajna vezető katonai nagyhatalommá vált. Ehhez adjuk hozzá a horogkeresztes zászlót és hogy lenézik a nem ukránokat. Ebből még lehet nagyon nagy baj.
2022. máj. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%
A furcsa ebben az áremelkedésekben.Hogy az is drágul aminek semmi köze a háborúhoz.Gondolom a fa gerenda ami nő már egy ideje.Hírtelen 3 szorosa lesz.Miért is.Vagy csak.És sok ilyen van.És mi lenne ha senki nem emelne árat,Na de egyesek eladnák az anyjukat a profitért.
2022. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
53%

A főkérdésre a válasz az, hogy valakik felismerték, hogy lehet a zavarosban halászni, és elérkezettnek látták az időt, hogy meggazdagodjanak, vagy még gazdagabbak legyenek.


Semmi sem indokolja hogy drágább legyen a tejtermék vagy a kenyér. Mégis drágább. Ezzel szemben a keksz nem. Érdekes módon csak az alapcikkek drágulnak ennyire.


Mindig ez van, ha konfliktus kerekedik, akkor ott a nyomában az áremelkedés. És erre fogják.

2022. máj. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Meton ***** válasza:
69%

A zavarost szándékosan idézték elő nemzetközi kartelek, akik az ukrán háborút kiprovokálták és folyamatosan hazugságaikkal vezetik félre a világot. Itt a kőolaj kitermelő vállalatok például hatalmasat nyernek, ha sikerül az olcsó orosz kőolaj eladását megakadályozni. Ha nem lesz konkurencia, akkor bármilyen magas árat szabhatnak. Tulajdonképpen Magyarország is sokat nyer a háborún akaratunk ellenére. Mi ugyanis kimaradunk belőle, így kevésbé terhel.

A háborúhoz közvetetten szinte mindennek köze van. A háború sokba kerül, ami teljesen lebénítja a gazdaságot. Ukrajna mondjuk ajándékba kapja a fegyvereket, így ennek a költségei más országokat terhelnek. Konkrétan főleg Amerikát, de Németországot is persze. Ennek a költségét igyekeznek más országokra terhelni, például Magyarországra is. Ezért akadoznak a támogatások is.

A búzát nem tárolják nagy mennyiségben Magyarországon, így az is külföldről érkezik. Részben Ukrajnából is, de nyugatról is. Ezért volt a kenyérre támogatás, ami valószínűleg csökkent. A tej nagy része is nyugatról származik, tehát a helyzet ugyanaz. A kekszre gondolom sose volt támogatás, így az nem változott.

A fagerenda esetében a környezetvédelem játszik szerintem. Nálunk csak korlátozottan lehet kivágni, ezért azt is külföldről kell beszerezni. Leginkább Romániából. Itt inkább a megnövekedett igények játszanak. Az emberek sokkal többet költenek házépítésre és jobban megadják a magasabb árat is akár.

Megjegyzem, Oroszország birtokolja a világ ásványkincseinek jelentős részét. Búzával Oroszország látja el a világot. Kínával Amerika rendesen kiszúrt, így ők is Oroszország mellé álltak. A mikrocsipek Kínából jönnek, tehát még azt is érinti.

2022. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!