Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Aki lop azt, hogyhogy visszaen...

Aki lop azt, hogyhogy visszaengedik a boltba vásárolni?

Figyelt kérdés
A barátom mesélte, hogy tescoból lopott, tudta hol vannak kamerák és pont a teáknál holttér volt, nem volt lefedve kamerával. 20 doboz teafüvet pakolt a táskájába, mégis a kijáratnál várta az őr. Nagyon rendes biztonsági őrök voltak, mert szép szóval beszéltek, előadta a teafüveket az őröknek, viszont ki kellett hívni a rendőrséget, mert kb. 15 ember látta, hogy bekísérték az irodába. Mondta a barátom, hogy többet nem megy a boltba, erre a biztonsági őr azt mondta neki, hogy hát vásárolni mehet, nincs kitiltva. Viszont azt mondta nekem, soha többet nem megy a tescoba. Az őrökön csodálkozom, hogy hogy mondhatnak olyat, hogy vásárolni mehet, nincs kitiltva? Én nem engedném többet be az ilyet, azóta meggondoltam, nem barátkozok vele.

2022. aug. 3. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te megválogathatod, hogy kivel barátkozol (és szerintem helyesen is döntöttél), de az üzleteknek nincs jogi lehetőségük korlátozni, hogy ki vásárolhat náluk. Az ártatlanság vélelme alapján nem lehet előre feltételezni, hogy valaki lopni fog. Persze azt semmi nem akadályozza meg, hogy az ismert tolvajok mellett végig egy őr ballagjon, de ha simán vásárolni megy, akkor azt természetesen megteheti.
2022. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És hogy a fenébe gondolod az ellenőrzést?

Leírnád? Igazolvánnyal és fekete lista nézegetéssel?

2022. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az ártatlanság vélelme alapján nem lehet előre feltételezni, hogy valaki lopni fog."

Itt ez nem all fent, mert egy bunelkovetorol van szo. Itt csak azt lehet feltetelezni hogy bun ismetles ne legyen.

2022. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az érdekes az, hogy ha olyan sorból vette le és tette el a teafüvet, ami nincs lefedve kamerával, akkor hogy vették észre?
2022. aug. 3. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mégis le van fedve kamerával..
2022. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Mert semmi joguk megtiltani.


Én is loptam egyszer kamaszként, mert hülye voltam (amolyan áh, úgyis sikerül), persze, elkaptak.


De attól miért ne járhatnék boltba? Soha többet nem emeltem el semmit, és már 33 múltam.

2022. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy komolyabb boltban az egészet látják kamerákon, olyan nincs, hogy egyes részeket kihagynak.
2022. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne engednék?
2022. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
miert teafuvet? :-D akkor mar legalabb valamit ami megeri.
2022. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!