Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért van sokkal több Spar...

Miért van sokkal több Spar üzlet a legtöbb városban, mint a többi üzlet?

Figyelt kérdés
Itt, Tatabányán van 10 Spar, meg egy Interspar, de van 3 Penny, 1 Aldi, meg 2 Lidl. Ja, meg 1 Tesco. Miért van sokkal-sokkal több?

2022. aug. 5. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyi jellegzetesség, a Spar Magyarország anno a Komárom-Eszetrgom megyei ABC-ket üzemeltető Generál Kereskedelmi Vállalat privatizálásával jött létre.

Hasonlóan a helyzet Győr-Moson-Sopron megyében, csak ott Tesco van sok, mivel az pedig az ottani Globál Kereskedelmi Vállalat privatizációjával lépett a magyar piacra, ezt a mai napig őrzik a magyar leányvállalat nevében.

2022. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1: és még a Plus boltokat is átvették később....
2022. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, ez csak itt van így? Mondjuk én fiatal vagyok, ezt nem tudtam.
2022. aug. 5. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Országosan van így.

Több üzletláncot is részben vagy egészben felvásároltak.

Match/Smatch -> Spar

Plus -> Spar

2022. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2022. aug. 5. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Más országokban nem tűnt fel, hogy ennyire sok Spar lenne, ott jobban eloszlik. Nálunk sok helyen pár utcányira 2 Spar is van, mert felvásárolták a régi kivonult boltokat.
2022. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!