Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért adják el a ( kétes )...

Miért adják el a ( kétes ) ételeket ?

Figyelt kérdés

Ma reggel történt , elmentem egy halboltba , hogy vegyek élő halat .

Először nem kaptam volna , csak méreten aluli halakat . Hm , köszönöm akkor inkább nem kérek - mondtam az eladónak .

Ere az eladó felajánlotta , hogy eltett saját magának ugyan 2 db 2,5 kg s halat , melyből 1 db ot szívesen oda ad nekem ha gondolom .

Nagyon örültem , hogy még is hallé lesz ma a menü otthon .

Annyit kértem az eladódol , hogy csapja fejbe , ne szenvedjen hazáig ,, mire az eladó annyit felel , hogy ezt már nem kell fejbe csapni .

Gondoltam , talán nem vettem észre mikor fejbe csapta .

Ezzel fizettem , igaz most kivételesen blokkot nem kaptam és siettem haza a hallal

Ám amikor ki csomagoltam a szatyorból , igen csak meglepődtem .

Nem az a természetes hal szag csapta meg az orromat és a kopoltyú is inkább fehér színű volt és kellemetlen szagú ,kocsonyás állagú váladék borította .

Majd a hal húsnak a színe is fehér volt a fej rész nagy részén is fehéres foltok voltak találhatóak , valamint a szemei is erősen üvegesek , homályosak voltak .

A hal húsnak olyan , kissé áporodott szaga volt .

Minden esetre , alaposan megmostam a húst , jól kiáztattam tiszta vízben és meg öblítettem pálinkával is a főzés előtt .

Még nem ettem a halléből , de lehet nem is fogok , mivel nem volt valami gusztusos maga a hal .

Nem értem , miért nem tájékoztatott az eladó , hogy tud adni akkora halat , amilyent kértem , csak az már nem él , nem friss !

Ilyen nagy hőségek közepette , azért ez nem mindegy , hogy egy el hullott , vagy valóban élő halat vesz meg az ember .

Továbbá nem értem , miért kockáztat valaki 1-2 hal miatt .

Én nem tudom mi a teendő , hova lehet ilyen esetben fordulni pontosan , mert a halbolt mire hazaértem , már bezárt és legközelebb csak kedden nyit ki .

Ha valaki ilyen hallal feljelentést tenne az illetékes helyen , szerintem minimum egy óriási büntetés lenne a végeredmény , ha nem az engedély , illetve a bolt azonnali bezárása !

Ki mit csinálna hasonló helyzetben ?



2022. aug. 6. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tetted el a blokkot így már nincs mit tenni
2022. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet , hogy pont ezért sem adtak blokkot most az egyszer , szándékosan ?
2022. aug. 6. 14:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sztori akkora kamu, mint ide Nagykata. A romlott halat kilometerrol megerezted volna meg a hutohazban is, nemhogy ebben a k..va melegben hazacipelve es kibontogatva.
2022. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én nem azt írtam , hogy büdös volt a hal ! - csak nem hal szaga volt , hanem inkább kellemetlen , áporodott szaga volt .

És a küllemén is látszott , hogy nem akkor csapták fejben a boltban , hanem talán valamikor az éjszaka folyamát purcanhatott ki .

Fehér színű kopoltnyú , a fejen fehér színű foltok , üveges szemek , a hús is fehér ! - ezek a jellemzők nem a friss halra jellemzőek szerintem .

2022. aug. 6. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Oke, es most mit varsz?
2022. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A hallé hatását .
2022. aug. 6. 16:25
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
cool story bro
2022. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

1 órás bünti? :D ez nem foci


Nem szeget semmilyen szabályt, a hal nem volt romlott, attól, hogy nem azonnal előtted ölte meg, még hidegen tárolta, ahogy kell.


A pálinkás lemosásnak mégis mi célja volt? Remélem nem gondolod, hogy 30-40%-os pancsolt alkohol bármit is fertőtlenít.

2022. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A hal nem volt le fagyasztva .

A pálinka pedig 50 % os volt és házi készítésű , ami gyümölcsből lett ki főzetve .

2022. aug. 7. 10:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 50%-os, ne zavarjon hogy az alkohol 70%-tól fertőtlenít, de akkor sem a romlott ételt.

A hűtve tárolás meg nem a fagyasztást jelenti…


Ajajj itt nagy bajok vannak

2022. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!