Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért volt olyan nagy gond,...

Miért volt olyan nagy gond, hogy egyik napról a másikra kellett átárazni az árstopos tojást meg krumplit? Mi tart ezen napokig?

Figyelt kérdés
Ha több féle tojást meg krumplit árul egy bolt, akkor is: átírják az árat a gépben, kinyomtatják a cetliket, rányalják a polcra és csókolom. Ezen mi tart napokig? Hetente akár többször is akciózik szinte minden bolt. Akkor is át tudják írni a cetliket meg át tudják állítani a pénztárgépeket az új árra egyik napról a másikra, aztán vissza. Akkor?

2022. nov. 11. 18:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Javaslom, egyszer jelentkezz az átárazásra, utána nem fogsz ilyen hülyeséget kérdezni.

Nem két zacskó krumpliról meg két doboz tojásról van szó, hanem sok ezerröl, másrészt a raktárkészletet is át kell írni, meg a pénztárakat is átállítani. Illetve az árváltozás elötti készletröl leltárt kell felvenni, hogy pontos lehessen a könyvelés. Meg mellesleg nem rányalják, ennél azért komolyabban megy a dolog.


Az akciók meg eleve csak egy-egy helyen vannak, kevés áruról van szó és azok eleve azon az áron kerültek bele a rendszerbe.

2022. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként nem egyik napról a másikra kellett, hanem nyitaskor kellett atarazni, miután a munkaido vége után tudták meg, hogy másnap már más áron kell adni. Ezzel egyrészt az a baj, hogy gyanítom te se, és ők se a magyar közlönnyel fekszenek vagy kelnek, a híreket sem kötelező olvasniuk, így kb szerencsén múlott, hogy egyáltalán tudomásukra jutott e a dolog a bolt nyitasaig.
2022. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"az árváltozás elötti készletröl leltárt kell felvenni, hogy pontos lehessen a könyvelés"

Jó, ezt értem. De szerintem ez se tart napokig, max. pár óra boltonként.


"Nem két zacskó krumpliról meg két doboz tojásról van szó, hanem sok ezerröl"

Nem kell zacskónként felárazni a krumplikat meg darabonként vagy dobozonként a tojásokat, hanem csak ki kell tenni a polcra boltonként annyi új árcímkét, ahány féle krumplit meg tojást árul. Akkor miért fontos, hogy hány zacskó krumpliról meg hány doboz tojásról van szó?


"a raktárkészletet is át kell írni"

Ez mit jelent? Meg kell számolni, hogy pontosan hány zacskó krumpli meg doboz tojás van a raktárban?


"meg a pénztárakat is átállítani"

Az pár kattintás központilag, nem?


"Az akciók meg eleve csak egy-egy helyen vannak, kevés áruról van szó"

Nem, a teszkó meg a többi nem csak egy-egy helyen, hanem országosan megváltoztatja egy egész újságnyi termék árát minden egyes héten. Az egyáltalán nem kevés termék, épp ez az. Itt meg csak néhány típusú krumpliról meg néhány típusú tojásról van szó, ami egy akciós újság töredékét tenné csak ki. Mi ebben a nagy kaland?

2022. nov. 11. 18:34
 4/33 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg halvány gözöd sincs a témáról!


Egy leltár NEM pár óra!

Minden csomagolási egységre új cimke kell.

A raktárkészlet fogalma szemmel láthatóan ismeretlen számodra.

A pénztárgépek átállítása nem pár kattintás, ennél több biztonsági eljárás kell


De ahogy írtam, ha ennyire okos vagy, egyszer próbáld ki, milyen az, amikor tényleg kell valami ilyet csinálni, utána észre térnél.

2022. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Ha a munkaido kezdetéig tudod meg, hogy a munkaidod elejére el kell végezned egy pár órás munkát az miért probléma? Most ez a kérdésed.
2022. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 qkker1 ***** válasza:
87%

"Egy leltár NEM pár óra!"


Csak a pontosság kedvéért:


A LELTÁR folyamatosan meg van, mert az maga az árukészlet, a LELTÁROZÁS a munkafolyamat, amikor megszámolod az árukat.

2022. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"Tényleg halvány gözöd sincs a témáról!"

Bingó! Pont ezért tettem fel a kérdést.


"Egy leltár NEM pár óra!"

Nem teljes leltárról van szó, csak néhány termékről. Ráadásul számítógépen megy minden (nem úgy, mint akkor, amikor én dolgoztam boltban...)


"A raktárkészlet fogalma szemmel láthatóan ismeretlen számodra."

Bocsáss meg, hogy szakirányú végzettség nélkül merészeltem feltenni kérdést. :)))


"A pénztárgépek átállítása nem pár kattintás, ennél több biztonsági eljárás kell"

Biztonsági eljárás? Számítógépen? Jelszó meg ilyesmi használata azért nem dobja meg annyival az egészet...


"De ... ha ennyire okos vagy"

Mennyire? Hol írtam, hogy okos vagyok? Kérdezek. Pont azért, mert nem tudom a választ. És ha olyan választ kapok, akkor továbbra is kérdezek. Hogy megértsem. De nem muszáj válaszolnod, ha nincs kedved, majd válaszol más, ha akar.


"egyszer próbáld ki, milyen az, amikor tényleg kell valami ilyet csinálni, utána észre térnél"

Majd ha olyanom lesz, kipróbálom, de a válasz most érdekel. Egyébként meg eszemnél vagyok. És jó eséllyel már akkor is boltban dolgoztam, amikor te még a világon se voltál. :) Csak akkor még máshogy ment, azért nem tudom, hogy most mi van. Egyébként akkoriban egy komplett bolt leltározása megvolt egy nap alatt. Akkora bolté, mint mostanában mondjuk egy spar vagy penny.

2022. nov. 11. 20:45
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Oké, átárazgatni se két perc, na de amikor hol a sírástól, hol a röhögéstől dől a könnyed, akkor vajon mennyire könnyed?
2022. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 qkker1 ***** válasza:
100%

"És jó eséllyel már akkor is boltban dolgoztam, amikor te még a világon se voltál. :) Csak akkor még máshogy ment, azért nem tudom, hogy most mi van. Egyébként akkoriban egy komplett bolt leltározása megvolt egy nap alatt. Akkora bolté, mint mostanában mondjuk egy spar vagy penny."


Mellette egy hét volt az előkészület. /polcok ürüljenek, raktárban átnézni mindent, az egyféle dolgokat egy helyre rakni, átláthatóvá tenni, stb./

2022. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Az akció nem olyan, hogy éjszaka kitalálja valaki, aztán másnap már megy is.

A hatósági ársapkás viccnél az a poén, hogy ha annyira egyszerű lenne is, amire te gondolsz, akkor sincs rá idő. Este bejelentik, másnapra meg úgy van megtervezve a munkaidő, hogy csak az általában szükséges előkészületek vannak bekalkulálva. Érted, mondjuk ha reggel 6-kor nyit a bolt, akkor azért megy a dolgozó fél hatra, hogy átvegye a friss árut, kirakja a polcra, beindítsa a pénztárgépet... és már jönnek is a vevők.

2022. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!