Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Euróban vagy forintban éri...

Euróban vagy forintban éri meg levonatni a végösszeget Szlovákiában?

Figyelt kérdés

Jövőhónapban kiszeretnénk menni vásárolni a Kauflandba és Billába, tesztelésként, tapasztalat szerzésként, hogy vajon hol éri meg vásárolni.

Több helyen láttam hogy a külföldinek itthon megkérdezi a terminál, hogy forintba vagy euróba vonja le az összeget. Gondolom majd ha ki fizetünk nálunk is megkérdezi, de melyik érné megjobban?

Van valakinek tapasztala e téren?



2023. márc. 28. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Itthon a hivatalos fizetőeszköz a forint, de több helyen is lehet euroval fizetni. Mondjuk én még soha nem hallottam hogy bárkitől is megkérdezték volna hogy hogy vonják le a kártyájáról a pénzt. Viszont Szlovákiában a hivatalos fizetőeszköz az euro, forinttal sosem lehetett kint fizetni. A boltban való vásárláskor elmondják mennyit kell fizetned euroban, a kártyával való fizetéskor megterhelik az adott összeggel a számládat és lekönyveléskor átváltják forintra az épp aktuális árfolyamon. Szóval nem fogják tőled kérdezni hogy forinttal vagy euroval akarsz-e fizetni.
2023. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

1: ha csöndben maradtál volna, okos maradtál volna.

Az euros elszámolás kedvezőbb, mert a saját magyar bankod jobban fogja váltani az eurót, mint a helyi szlovák elszámoló bank.

2023. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Szlovákiában forinttal sehol nem lehet fizetni, viszont ha saját magyar kártyád van, mondjuk Visa akkor a pénztárnál elég ha felmutatod a pénztárosnak és már tudni fogja hogy azzal szeretnél fizetni.

Én Szlovákiában lakom és nálatok vásárlásnál kártyával fizetek mert a bankom kedvezőbb árfolyamot kinál, mintha készpénzre váltanám az eurót forintra, de jobb lenne ha besétálnál a bankodba megkérdezni, hogy milyen árfolyamot számol neked a kártyás fizetésnél Szlovákiában.

2023. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!