Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért csak a gyorséttermeket...

Miért csak a gyorséttermeket szidják?

Figyelt kérdés
Lépten - nyomon azt sulykolják belénk, hogy a gyorséttermi kaja mennyire rossz, egészségtelen, ezt már mindenki kívülről fújja, Amerikában be is akartak záratni párat. Azzal viszont senki nem foglalkozik, hogy a hipermarketekben mennyi szemetet árulnak élelmiszer néven? Elég lenne csak megnézni egyszer a különböző, felvágottak, sajtok, kenyerek, margarinok összetevőit, szerintem még sokkal több egészségtelen dolgot találnának benne, mint mondjuk egy sajtburgerben vagy sült krumpliban. Ezzel nem a gyorséttermeket akarom védeni, csak nem értem, hogy ezzel miért nem foglalkozik a média, pedig sokkal többen fogyasztják ezeket a termékeket, és nem ártana felhívni rá az emberek figyelmét, hogy mennyire károsak.

2015. máj. 5. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van. A gyorséttermek szidása egy össznépi buli, amiből sokan nem akarnak kimaradni, Ezáltal többnek érezhetik magukat. Persze mindez nélküli a kritikus gondolkodást. Egyfajta csordaszellem.
2015. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert tudatlanok. A bolti ócska termékek is pont ilyan károsak! Csak azt ugye meg kell venni, mert nem lehet éhezni.
2015. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
A hipermarketes szemetet főleg azok veszik, akiknek nincs lehetősége másra, a gyorséttermi mocskot pedig azok, akiknek van miből... És kiket áll érdekében a gazdaságnak védeni? Azt, aki nem ad hozzá semmit, vagy azt, akiből mégtöbbet ki lehet sajtolni?
2015. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Az emberek figyelmét arra nem kell "felhívni". Minden ételen elérhető az összetevők listája, így információk birtokában választja a szemetet az, aki azt eszi.

Csak olvasni kell.

2015. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert megy mindenki a másik után. Ha az emberek a halászcsárdákra szálltak volna rá akkor most mindenki azt szidná.
2015. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A mekiben is elérhetők az összetevők, csak olvasni kell.
2015. máj. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
szerintem azért mert a gyorséttermi kaja mind szemét, viszont a hiperekben egészséges ételek, alapanyagok is vannak. Az már más kérdés, hogy a vásárló mit választ (mit engedhet meg magának), viszont aki gyorsétterembe megy, az egyértelműen szemétkaját fog/akar enni.
2015. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Szinte majdnem minden egészségtelen manapság.

20 éve eszem hetente egyszer a McDonald's-ban és nincs semmi bajom. Azért eszem, mert útba esik és finom. A hét többi napján normálisan táplálkozom és heti 2-3 alkalommal edzek.

Amúgy szerintem a boltokban kapható parizer meg az ilyen szutyok húsok kb ugyanolyan egészségtelenek, mint a mekis kaja.

2015. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Divat, hóbort stb. Amióta az országba bejött járok Donalds-ba például, mégse híztam el vagy lett tőle valami bajom.

Csak nagy divat ráfogni, hogy emiatt híznak el meg hasonlók... amúgy érdemes összehasonlítani, hogy például egy faluban mennyi elhízott embert látni és egy városban mennyit.


Régen ették a szalonnát, kolbász, zsíroskenyeret hatalmas mennyiségben, nem foglalkoztak vele, hogy mennyi zsír, só meg kutyafüle, mégse híztak el, és mellé 80-90 éveket megértek, vajon mért?

2015. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rapi03123 válasza:
60%
Teljes mértékben igazad van. Tényleg kicsit túlzásba viszik a gyors éttermek szidását, már ha úgy nézzük, hogy a boltokban kapható termékekhez képest. Egyébként abszolút jogos, a gyors éttermek szidása, én sajnos tanúja voltam egy ilyen húsfeldolgozó üzemben a húsok készítésének. Amit ott láttam az elborzasztott, csak arra akarok kilyukadni, hogy ott láttam a parizert és egyéb felvágottat és sajnos teljesen ugyan az a "hulladék" hús van benne mint pl. a hamburgerben, annyi különbséggel, hogy más vegyszerek és adalék anyagok van benne. Én tudatosan táplálkozok, nagyon jól tudom azt amit te is, hogy igen is ami a boltban van az is "hulladék". A lényeg tehát, gyors kaja, olcsó "noname" felvágott, üdítők, tejtermékek között rengeteg a rossz és káros.
2015. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!