Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol érdemes bevásárolni,...

Hol érdemes bevásárolni, piacon vagy boltokban?

Figyelt kérdés
Zöldségeket és húst hol éri meg jobban venni? Piac vagy Lild, Aldi, Tesco?

#Tesco #piac #aldi lidl
2016. máj. 10. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. Van amit innen, van amit onnan.
2016. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk meg van minden, hogy mit hol érdemes.

Pl. nem ugyanott vesszük a csirkét, a kacsát, a marhát.

Lidl-ben jó a kacsa. Tojást háztól veszünk. Csirkét is. De ha épp nincs a Spar-ban kapható csirkemellek között van jó.

Zöldséget is vegyesen szoktam. Spar annyira ebben nem jó. De Lidl-ben van sok magyar termék idényben. Van egy kis zöldséges is, amit nagyon szeretek. Sok minden van, szép az árú.

2016. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak boltban vásárolok, ha lehet, a piacon drága az áru, nem fogadják el a bankkártyát, nem adnak számlát, és még át is vernek. Ki nem állhatom. Akkor megyek, ha nagyon muszáj, mert nincs a boltban valami. Pl. savanyított lapu töltött káposztához.

Tescóban és Lidlben szoktam többnyire bevásárolni. A Tesco extra a legjobb, de a Lidlben is van pár jó cucc, borok, cheddar, delux termékek. A Spar drága szerintem, bár szép az áru. Ami a legjobban kiborít ott, hogy kibírhatatlanul hosszú a sor a pénztárnál, de nem is állítanak be minden kasszához pénztárost, fél órákat lehet sorban állni. Hülyét kapok a sok pontgyűjtő kártyás, matricát gyűjtögető, készpénzt guberáló vevőtől, miattuk nem halad a sor. A Tescónak legalább van annyi esze, hogy egy vonalkóddal beolvasható a hűségkártya, nem kell terminálba dugdosni, hogy menjen az idő, meg ott többen vásárolnak kártyával is, mint a Sparban.

2016. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs sor a Sparban, bár igaz hogy jártam már olyanban ahol volt. A Sparban szépek a húsok, sokféle van előre csomagolva (nem kell a pulthoz sorbaállni), van filézett csirkecomb.

Függ attól is hogy mi van közel. Nekem a piac sajnos nagyon kiesik. Idénygyümölcs általában a piacon szebb és nagyobb a választék. Zöldségek közt minőségre nem látok óriási különbséget piac és bolt között, kivéve persze azt amit boltban nem nagyon árulnak (pl fejteni való borsó, zöldbab).

2016. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Piacon szeretek vásárolni, nagyobb a választék, és olcsóbb is. Persze piaca válogatja, minél kijjebb van egy piac, annál olcsóbb. A belvárosi, budai piacok nagyon drágák.
2016. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén piacra megyek, nem annyira olcsó, de nagyon szép áruik vannak. Ha csak 1-2 dolog kell, akkor a sarki boltba megyek.
2016. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már sosem járok "piacra", mert az megszűnt piac lenni. Számomra a piac lényege, hogy lehet alkudni, válogatni. Amióta ezt nem hagyják, és a hibás árut is mindig becsempészik a jók közé, nem járok oda. A helyi zöldségesnél illetve a felsorolt boltokban vásárlok, ártól és minőségtől függően.
2016. máj. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a Tescóban mindig válogathatok, az eladót nem érdekli, ha nem akarom megvenni a szalámi végét, és megy a kukába, az sem, ha leveszem a felső ládát, amiben már kisebbek pl. a karalábék, és az alsóban keresek nagyobbakat.

A piacon meg mindig megpróbálnak átverni. A múltkor pl. kértem töltött káposztához 15 laput, hát csak bekerült a zacskóba egy 20 dekányi 6x6 cm-es vagy annál kisebb példány is grátisz, amibe már nem tudok tölteni, meg nem is kértem, de azért a mérleg kimutatta, és kifizettem.

Vagy kérdeztem, melyik hurkát ajánlja, mert apám szerint az ilyet piacon kell venni, ideadott egy nagy sz..rt. A Tescóban vásárolt hurka eddig mindig jó volt, ami nem véletlen, mert ki is listázza az ilyen multi azt, akinek nem jó az áruja, nem fogy el, nem szeretik.

2016. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A lidlben jó a hús nagyon, de viszont, ha szeretnéd tudni, hogy igazi, háztáji csirkehúst eszel e, ( ami van a lidlben is, háztáji egész csirke néven) a piacon rá kell kérdezni.

Ha van rá lehetőséged, a csirkét háztól a legjobb venni. Ott meg tudod nézni az állományt, takarmányt, tartási feltételeket.

2018. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!