Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Nyugaton miért jobb a minőség...

Nyugaton miért jobb a minőség és nagyobb a választék bevásárlóközpontban mint nálunk?

Figyelt kérdés

Az hogy árban milyenek az egy dolog de legalább minőségben és választékban lehetne ugyanolyan.

Mikor voltam Németországban egy bevásárlóközpontban ámultam és bámultam olyan hatalmas nagy választék volt mindenből sokkal jobb termékek voltak kint mint nálunk.

Miért nem lehet azt a minőséget hozni Magyarországra is?


2017. aug. 12. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá igény, a szarral is beéri a legtöbb magyar ráadásul tripla adóval...

Németországban élek régóta, nem csak a választék és a minőség sokkal jobb hanem olcsóbb is ugyanaz a termék...

2017. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok EU-ellenesnek tűnni, de mindenek van jó és rossz oldala is.

EU-m belül mi kiskutyák vagyunk, a nagykutyák túltermelését, pedig ránksózzák. Volt már a médiában is, hogy mondjuk egy német boltban kapható milkacsoki és egy magyar boltban kapható milkacsoki nem ugyanaz. És ez mindennel így van. Ez a minőségre a válasz, a választékra sajnos nem tudok mit mondani. Egyszerűen az, hogy nem gondolják hogy van rá igény. Ez "Kelet-Európa" (ch tökéletesen az öreg kontinens szívében....) ide csak botok meg kövek kellenek.


Az élelmiszerrel is így van. A magyar mezőgazdaság alig áll a lábán, mert az importokkal tönkreteszik. Ha kevesebb, vagy nem aranyozott az áru, akkor már is ömlesztik be a külföldi árut, töredék áron, amit azonnal felvásárolnak a multik, piacok, a magyar termelő pedig ott marad az árujával és rosszabb esetben lehúzza rolót.

Csak úgy megjegyzem, a legtöbb zöldség import olyan áru, ami megsemmisítésre van ítélve. Vagy a túltermelés, vagy a rossz vegyszerkezelés vagy hasonlatos dolgok miatt, és a külföldi termelő még mindig jobban jár, ha behozatja az áruját, és eladja potom pénzért, mint sem a megsemmisítésért fizet.

2017. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laylah ***** válasza:

Meg tudják fizetni a drágább termékeket is. Magyarországon pl. luxusterméknek számít a laktózmentes tej (ezt egy boltos mondta), Angliában kb. ugyanolyan árban van, mint a sima, max. nagyon kicsivel több.

Most vagyok épp Magyarországon látogatóban, gondoltam, csapok a családnak egy t-szkós nagybevásárlást, hát a pofám leszakadt, mikor megláttam az árakat. Nagyon el vannak szállva az árak, néhány dolog olcsóbb kint, mint itt, a legtöbbje meg ugyanolyan árban van, de legalább még minőségre is rosszabb.

Kérdező, sok ember nem volt külföldön bevásárolni, így az ország kb. kétharmadának nincsen viszonyítási alapja a minőséget illetően, és a minőség számukra egyet jelent a drágával. Köze lehet a választékhoz is, legtöbben úgysem márka szerint vásárolnak, hanem ár szerint.

2017. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a választék nagyobb az árak legtöbbje ugyan az Ausztriába szoktam átmenni évente 1-2x illetve szoktam nézni az interneten a reklám újságokat a kinti,Lidl,aldi,penny csak választékban tér el magyartól kint nagyobb a választék viszont az árak ugyan azok vagy drágábak .
2017. aug. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nekem is feltûnt, most jöttem haza Olaszországból, és teljesen ledöbbentem, hogy milyen irdatlan nagy a választék, rengeteg az egészséges termék, és mindennek sokkal magasabb a minősége. Csak hát az árak olyan 2-3x-osa a magyar áraknak. Egyszerûen egy átlag magyar ember nem engedheti meg magának, hogy 1500 Ft-ért vegyen meg egy csomag sonkát, hanem kénytelen az ipari hulladékot megvenni 300-ért. Igény szerintem lenne rá, ha a fizetések olyanok lennének, de ehhez növelni kéne az életszínvonalat, hogy a boltoknak megérje minőségi élelmiszereket forgalmazni. Mert addig biztos nem fognak jó minőségûeket árulni, amíg kb senki nem veszi meg, az nem üzlet.
2017. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!