Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Szavatosságot mennyire kell...

Szavatosságot mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 22. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1-2 nap belefér, de ha gyanús a szaga, akkor lejáraton belül is kidobom.
2017. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen romlandó termékek esetében (felvágott, hús, tejtermékek) 1-2 nap max. belefér, de tényleg érdemes megnézni az állagát és a szagát.


Más esetben, pl. tészta, cukor, liszt, teakeverék, stb. nem kell annyira katonásan betartani. Akár hetek, de hónapok is beleférnek. Régen például a tea vagy a cukor nem járt le, de ugyanígy a tészták sem. Ha baja van, azt úgyis észreveszi az ember.

2017. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, minél... Egyes cuccoknál évek is ráhúzhatók, mert nem romlanak meg, csak rá kell írni valamit.

Tejnél viszont én lejárat előtt is éreztem anno (amikor még ittam tejet), hogy nem friss.


Általában nem foglalkozom a szavatossággal, addig használom az ételt, amíg jó, ezt azért érzi az ember.

2017. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Értelemszerűen.
2017. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!