Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ha a Tescoban eszek de aztán...

Ha a Tescoban eszek de aztán kifizetem, az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem csináltam még ilyet, de ha tegyük fel, kibontok egy chipset bent, és a kasszánál kifizetem az nem gáz ugye? Vagy mi van a péksütikkel? Ha ott helyben megeszik egyet valaki, azt észreveszik?

2018. jan. 13. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
70%
Az ásványvízzel és a mosókapszulákkal ki is moshatsz így.
2018. jan. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
61%
Külföldön ez a magatartás miért nem divik ? Ott nincsenek pánikbetegek,cukrosok,stb? Szoktam ausztriába,németországba járni ott ilyet soha nem látam .
2018. jan. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván ott is van ilyen, csak neked nem tűnik fel.

Nekünk is volt már, hogy ittunk üdítőből (pl. hirtelen jött rosszullét, és be kell venni egy fájdalomcsillapítót vagy görcsoldót...), de pár kortyot csak. Nem fog neked, mint külső szemlélőnek, feltűnni, hogy de bunkók vagyunk, mert nem feltűnő egyáltalán.


Amúgy üres csokipapírt meg tudom is én mit szerintem is bunkóság a pénztárhoz vinni, de pár korty üdítőből vagy ne adj isten egy falat péksütiből nincs gond, ha bármilyen okból szükség van rá.

Velem is volt már, hogy ki tudja mitől annyira kiszáradtam hirtelen, hogy _muszáj_ voltam inni pár kortyot, és csak ezért vettünk egy fél literes akármit.

De el tudom képzelni azt is, hogy egy amúgy nem cukorbeteg vagy akármilyen beteg embernek kell hirtelen pár falat étel. Mondjuk, mert rohant, és nem volt ideje reggelizni/ebédelni előtte. És nem volt nála apró, hogy vegyen egy péksütit (ha ugyan belefutott útközben pékségbe).

2018. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
89%

jó-jó, tudjuk.

egyik válaszoló rátapintott a lényegre, hogy itt mindenki a 0,0001 % kivétel, és csak vészhelyzetben eszik/iszik.


nem lennék a környéketeken fürdőszoba üzletben alkalmazott.

gondolom, ha rádtör a szükség a bemutató wc csésze is megteszi, persze csak vészhelyzetben, mert a sarokba mégsem lehet szanri...

2018. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
42%

Nem arról van szó, hogy mindenki a tízezrelék. Arról van szó, hogy egyszer az életben bárkivel megtörténhet, hogy bármi miatt szüksége van egy korty italra vagy egy falat ételre. Veled is megtörténhet meg az összes hőbörgővel. Nem tudod, mi lesz holnap, jövő héten, két év múlva.

Én emiatt az esély miatt vagyok elnézőbb azzal, aki ilyet tesz.


Persze nem azokról beszélek, akik kinyitják a kaját aztán otthagyják a boltban. Azok simán lopnak. Nem is arról beszélek, mikor valaki megebédel bent, aztán három marék üres zacsit visz a pénztárhoz. Az szimplán bunkóság.

És igen, a gyerekemnek is azt tanítom, hogy előbb ki kell fizetni, utána szabad megenni, amit veszünk. Engem is így neveltek gyerekkoromban.


De ettől még van annyi empátiám, hogy el tudom fogadni, ha valaki egyszer véletlenül úgy jár, hogy szüksége van arra az egy kortyra, falatra.

Szomorú, hogy egyes válaszolókban még ennyi sincs.

2018. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
96%

#43,hát nekem,mint külső szemlélőnek,bizony feltűnik,hogy bunkóságot csináltok. Mint már én is,meg más válaszolók is kifejtették:akinek olyan gondja van,az figyeljen oda magára! Nem másnak az érdeke,hogy egészséges legyen,hanem a sajátja,meg a gyerekeié. De az is,akinek nincs ilyen baja. Ha elfelejtett reggelizni,hát így járt. Bírja ki azt a pár percet,míg kifizeti az ennivalót.

Én is el tudom amúgy fogadni,hogy ha valaki iszik egy pár kortyot,vagy ilyesmi. Nem fogok odamenni egy vadidegenhez,hogy rászóljak,vagy hasonló. Csak egyszerűen bunkóságnak érzem. De nyilván nem tudok ellen tenni semmit.

2018. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
17%
Nem akkora nagy dolog ez. Ha valaki ugyis kifizeti azt a csokit, kekszet, vizet, akarmit amit megkezd meg az uzletben, nem latom, hogy ez masnak miert kellene problemat okozzon.
2018. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
87%
De,igenis nagy dolog! Szerintem azért probléma,mert ez egy elég egészségtelen mentalitás jele,ami az élet más,fontosabb területén is meg fog jelenni.
2018. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
95%
Az a gáz hogy nem biztos hogy "úgy is" kifizeti. Ha már ennyi problémája van mindenkinek akkor az is előfordulhat hogy hupsz otthon maradt a pénztárca vagy nincs elég pénz az embernél. Ez velem többször elofordult mint az hogy hirtelen rosszullét jött volna rám és elég sokszor láttam ilyet hogy valaki a kasszánál vette észre hogy nincs nála pénz . És akkor ott vagy hogy beleittál vagy megettél valamit de nem tudod kifizetni.
2018. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem taplóság, ez kb olyan mintha én árulnék egy nadrágot és odajönne valaki, elkezdi egy ollóval átszabni, levágja a szárát, kicsit koptatja és közben azt mondogatja "nyugi majd kifizetem" miközben semmi garanciája nincs.

Amíg nem fizetem ki az árut szerintem nem az enyém.

2018. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!