Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Szerintetek nem fog letolni...

Szerintetek nem fog letolni ezért a pénztáros?

Figyelt kérdés

Szépen összegyült egy csomó 5,10 forintos érmém,mert az utóbbi napokban szinte mindenhol aprókat adtak vissza,nem fér bele a pénztárcám érmés részébe és nem akarom külön zacskóba tenni,meg zsebembe,pakolgatni össze vissza,úgy is el kell költeni. Annyira nem olyan sok,hogy postára menjek beváltani.


Ha elmegyek pl. holnap a spárba és veszek egy 220 forintos tejet meg egy 80 forintos ásványvizet,szerintetek nyugodtan fizessek az 5,10 forintosokkal vagy inkább ne? Ti hogy csinálnátok?

Nem fog letolni ezért a pénztáros?


Csak azért kérdezem,mert volt már máskor,hogy nem örültek a csupa aprónak,de az is,bajha egy 200 forintos dolgot 5 ezressel fizettem,mert akkor meg azt tették szóvá,hogy nincs kisebb.

Sőt,mikor egyszer buszon buszjegyet vettem a sofőrtől és nagyon apróval fizettem a jegy árát,még azt mondta,hogy "ezt még visszakapod".


Szóval szerintetek fizessek holnap szerintetek nyugodtan a sok 5,10 forintossal vagy hagyjam?


Én nem akarom,hogy morcosan megjegyzést tegyen a pénztárosnő rám mindenki előtt,viszont el kell költani azt is,fizetőeszköz.


Elnézést,hogy ilyen hosszú voltam.



2018. márc. 30. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
De.
2018. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Egy kis önbizalmat szedj össze.
2018. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Én ezért szeretem az automatákat, pl. Volánbusz jegyautomata. Nem morog, ha megtömöm apróval!
2018. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

"Én ezért szeretem az automatákat, pl. Volánbusz jegyautomata. Nem morog, ha megtömöm apróval!"

Barátnőt is így választottál?

2018. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
4-es, eltévesztetted a hazszámot! Nem vagyok hapsi, de te biztos, ha az automataba való pénzbedobálásról is mas jut eszedbe!
2018. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem szokták szeretni a pénztárosok, és törvény szerint egy fizetésnél max. 20 darab érmét (vagy 40, már nem emlékszem) köteles elfogadni.


Esetleg tesco/interspar önkiszolgáló pénztár?

2018. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

x érméig el kell fogadják, aztán már nem.


Amúgy vidd be a postára szortírozva, leszámolva, ésbeváltják neked.

2018. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Oda vidd vissza, ahol azt a sok aprót kaptad.

Én egyszer évekkel ezelőtt megtettem.

Dohánybolt nem akart soha elfogadni tőlem a papírpénz mellé 20-50-80 forintokat, szerettem volna 100-200 ft-osokat visszakapni. A visszajárót 10-20 forintosokban kaptam mindíg, mikor összegyűlt jó pár száz forint már, akkor bementem, kértem valamit, és oda szórtam a zsáknyi aprót azzal, hogy ezt mind tőletek kaptam. Ennyi.

2018. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Postára vidd be, de be bajlódj a rollnizással, ha csekket fizetsz be, akkor kötelesek elfogadni, még ha csupa 5 Ft-osokkal fizetsz, akkor is.
2018. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten szeretem ha apróval fizetnek, mert abból mindig kevés van
2018. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!