Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi értelme a húspultoknak a...

Mi értelme a húspultoknak a hipermarketekben?

Figyelt kérdés
Nem olcsóbbak, nem jobb minőségük ott a hústermékek, sőt nem is tartósak. Az meg a ráadás hogy kérsz 5 deka parizert és jön a "8 lett, maradhat?". Nem értem miért vannak mindig hatalmas sorok a húspultoknál.
2018. dec. 13. 17:19
1 2 3
 1/22 kreténpali ***** válasza:
66%
Mert nem kell elmenni máshova érte. A lustaságot pedig megfizettetik.
2018. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

1. Húspultban biztos nem fogsz parízert venni, azt csemegepultban árulják.

2. Az az értelme, hogy egy keresletet elégítenek ki: rengetegen vásárolnak ott napi szinten.

3. De, általában olcsóbb, mint csomagolva venni, főleg ha akciók vannak.

4. Pontosan akkora mennyiséget vehetsz amennyire szükséged van.

5. Ha nem "maradhat" megmondod és leveszik.

6. Sok terméket eleve csak a csemegepultban tudsz megvenni.


Kellenek még érvek?

2018. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Tömény hülyeségeket írsz.

Egyik, hogy ha parizert emlegetsz, akkor csemegepultról írsz. Az ára nem lehet drágább, mint a becsomagoltnak, ugyanabban az áruházban. Majd csak nézd meg a kilós árakat. Ugyanabból a termékből szoktak kihelyezni az önkiszolgáló pultba is előre csomagolva sietőseknek. Tovább menve minőségre is ugyanaz, mivel a termék ugyanaz. Tartósságát megint csak kétségbe vonnám, semmivel tovább nem áll el műanyagtálcában lefóliázva, mint abban a bizonyos papírban, amibe kimérik. A gondolatmenetedben pedig tényleg már csak ráadás pár dekán variálni.

Ellenben: Az Interspár csemegepultjában pl. van legalább harmincféle felvágott, de lehet keveset írtam. Szerinted azt hányféle variánsban kéne szertecsomagolni, hogy az mindenki igényét kielégítse? Én mondjuk nem akarok megvenni egy rúd téliszalámit, mert nincs rá pénzem, de ennék pár karikát. Az egyik tálcában túl sok van, a másikban túl kevés. Ha a kevésből kettővel veszek megint sok.

Aztán ott vannak az ilyen olyan aszpikos cuccok, amiket megkóstolnék, de még sosem ettem olyant, tehát egyelőre kérek csak három szeletet. Nem magamról beszélek, csak általánosságról, de egyes szám első személyben próbálom érzékeltetni.

Mindig vannak újdonságok, amit sokszor az ember csak kóstolónak vesz először. Vagy vannak akciók, amikor az ember megvesz többet a kedvencéből.

2018. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Zöldséget sem hipermarketben szoktam venni, de nyilván van olyan is... Ha már az emberek hipermarketbe mennek, megveszik, ami nekik kell, sok esetben. Nyilván van húspult.


Egyébként én szeretem a párszázforintos lazacot, sajna általában csak fej van, de amikor szép nagy darabok, akkor lecsapunk rá. Más húst nem veszek hipermarketben, igaz, másutt sem, a párom szokott háztól venni nyulat. De sok ember természetesen vásárol ott húsfélét. Kényelem, ez ilyen. Illetve választék is van, nem hiszem, hogy akármelyik kis hentesboltban lennének kevésbé tipikus húsok, hiperben pedig láttam őzet, nyulat, ilyesmit.

2018. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%

"Mert nem kell elmenni máshova érte."

Akkor se kell elmenni máshova érte, ha előrecsomagolva árulják. Sőt, még sorba se kell állni érte, csak elvenni a polcról, mint bármi mást.

2018. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
11%

"Pontosan akkora mennyiséget vehetsz amennyire szükséged van."

Nem. Mindig "több lett, maradhat?" a vége...

2018. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
9%

"Ha nem "maradhat" megmondod és leveszik."

Nem mindig. Van, hogy közlik, hogy azt már nem vágják félbe, mert akkor a maradék olyan kicsi, hogy már senkinek se fog kelleni.


"Sok terméket eleve csak a csemegepultban tudsz megvenni."

Pl. mit? Mindent, amit ott árulnak, máshol előrecsomagolva árulják anélkül, hogy egyáltalán létezne csemegepultjuk.

2018. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
14%

"semmivel tovább nem áll el műanyagtálcában lefóliázva, mint abban a bizonyos papírban, amibe kimérik"

Dehogynem, hiszen a műanyag tálcás sokszor védőgázas csomagolású.

2018. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%

"a műanyag tálcás sokszor védőgázas csomagolású"

És ha nem, akkor is tovább eláll légmentesen lezárt csomagolásban, mint papírba csomagolva.

2018. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a húspult fogalmát a csemegepult fogalmával.

A csemegepultban sok jó dolog van kimérve ami olcsóbb. Például ha valami különlegesebbet akarsz megkóstolni de ha csomagoltan veszed drága, meg több van benne. Kimérésnél én mindig úgy szoktam kérni hogy például a téliszalámiból, hogy 10 szeletet vágjon le és annyi amennyi. Általában 15-20 deka körül szokott lenni, és ennyi. Ha azt mondom hogy adjon 20 dekát akkor vagy túlzásba viszik és vagy levesznek belőle vagy nem, de ha nem veszi le akkor otthagyom neki és elmegyek onnan. Ha leveszi bár fintorogva akkor jólvan. Én nagyjából kitapasztaltam már ezt hogy miből mennyi kell ahhoz hogy azt kapjam amit szeretnék és ez akárhol is vagyok beszokott válni. Mivel sofőr vagyok, gyakran vagyok úton, akár külföldön, akár itthon mindenhol hasonló taktikával veszem meg azt amire szükségem van. Nagyon nem szoktam bespájzolni a kamionba, mert nem mindig fogy el az egész, és ha hazamegyek akkor ne kelljen annyi mindent vinnem, hiába megyek személy autóval jobb szeretem azt hogy 2 sporttáskát bedobok a csomagtérbe és ennyi.

A húspultnál ha például szárnyat, vagy combot veszek főleg csirkecombot vagy szárnyat akkor is darabra kérek. ha tudom hogy nekem 4 csirkecombra van szükségem mert annyit készítek el, annyit eszek meg, akkor annyit veszek, nagyjából kinézem már a pultba hogy melyik méret az ami nekem megfelel és mindig mondom az eladónak hogy melyikből adjon. Ha fintorog hogy miért válogatok meg vacakolok akkor fogom magam és otthagyom a fenébe megyek máshová. Ez nagyon ritka mert inkább jó pofát vágnak a dologhoz még ha nem is őszinte, de ők is tudják hogy a vásárló csak akkor vásárol ha azt kap amit ő szeretne, és akkor megy vissza tovább vásárolni ha meg van elégedve az árúval, a kiszolgálás minőségével stb....


Picit gondolj bele ebbe.

2018. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!