Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol tudok Budapesten saját...

Hol tudok Budapesten saját edénnyel húst venni?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalat alapján kérdezem, hogy volt-e valaki olyan hentesnél, aki szájhúzás, puffogás nélkül a csomagolás helyett beletette a vásárolt húst, virslit stb. a hozott edénybe, neadjisten még annak a súlyát is levonta a mérlegen. Sajnos több rossz tapasztalatom van hentesekkel, akik rá akarták mérni az üvegedényem súlyát a húshoz (majdnem egy kilós edényről beszélünk), vagy beletették a szokásos műanyag zacskóba, amíg lemérték, és aztán azt mondtáj, hogy majd én beleteszem úgy, ahogy akarom... Szóval tényleg szeretnék jó tapasztalatokat hallani, a családom nagyon szereti a húst, de így, környezettudatosságra, hulladékcsökkentésre törekedve elég nehézkes.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 8. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Remélhetőleg sehol.

Ok, te kornyezettudatosan akarsz élni. Az emberek többsége viszont simán csak biztonságban. A HACCP előírások azért vannak, hogy azt betartsák. Ha te, Szabó Katika, meg a Kolompár Jucus viszi az edényét, amibe a húst keri és a hentes azt átveszi, maris megszegte a szabályokat és ezzel veszelybe került a termékek tisztasága. Lehet, hogy te rendesen tisztítód az edényedet, de Szabó Katika macskát tart, ami végignyalta az edényt, amíg ő nem figyelt, Kolompár Jucus meg lázán letette a földre, a kutyapiszokra, amíg bezárta a kaput....

2019. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Facebook, Hulladékmentes háztartásom csoport, ha nem zavar, hogy kb elmebeteg szinten űzik a kornyezettudatossagot
2019. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Fővámtéri csarnok. Teljesen normális dolognak tartották. Igaz én elmondtam ,hogy környezet tudatosság miatt. Azt sem mondanám ,hogy furán néztek én marhahúst vettem így 2 hete.
2019. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

ma 10:17


Mert a zacskó tisztasága az garantált.


Kérdező! Itt találsz listákat arról, hogy hol mit tudsz csomagolásmentesen vásárolni.

[link]

2019. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Hát én jobban bízom a HACCP irányelveknek megfelelően készült, tarolt és használt zacskóban, kint ante vadidegen, mit tudom én jol járt, milyen tisztaságú edenyedben
2019. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
én a felesleges műanyaghasználat ellen vagyok, de az is fontos amit #1 ír!
2019. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarok negatív lenni, de ha a környezettudatossàg motivál, akkor ne egyél húst. Utána lehet nézni, az egyik legkàrosabb iparàg a nagyüzemi allattartas. Rengeteg légkörre káros gáz kibocsàtàssal jár. +óriási vizigenye van. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a takarmànynövények termelése az állatok számára mennyire nem "kifizetődő". Sokkal többen jól laknànak, ha nem az àllatokkal etetnénk a növényeket.

Ez nem azt jelenti, hogy soha többet ne egyél húst. De ami most van, hogy mindenki húst - hússal eszik és gyakorlatilag minden étkezéskor hús is kerül az asztalra károsabb, mint az a műanyag zacskó, amit el akarsz kerülni.

Egyébként vannak műanyag dobozos húsok (tegnap pont a sparban láttam). Azt el tudod mosni és tudod használni még. Ha meg eltörik, akkor a szelektívbe mehet.


A kérdésre válaszolva :az élelmiszeriparban szigorú higiéniai szabályok vannak, ne reménykedj benne, hogy ez működni fog.

2019. máj. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
41%

"Hát én jobban bízom a HACCP irányelveknek megfelelően készült, tarolt és használt zacskóban"


Szíved joga abban bízni, amiben csak szeretnél. De azért hidd el, aki környezettudatosan él, az nem teszi a koszba az edényét, amiben az élelmiszert tárolja. (Hogy a kutyaszarról miért pont a Kolompár jutott eszedbe, nem is akarom tudni).

A zacskó pedig nem biztosíték arra, hogy otthon nem teszi bele ugyan úgy a koszos edénybe.

Egyébként nem tiltja jogszabály azt, hogy saját csomagolóanyagodba kérd az árut, vannak üzletek, ahol megteheted, és vannak, ahonnan csak úgy tudsz elvinni valamit, ha vittél neki edényt. Csak nálunk még most kezd kialakulni ennek a kultúrája. Most még az van, hogy mindent, amit lehet külön zacskóba csomagolnak, mert jó lesz még az a zacskó otthon. Minél több, annál jobb.

Fogadd el kérlek, hogy van, akinek így komfortos az életük.

2019. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Andizsuszi !


Marhára nem érdekel, hogy hová teszi a zacskojat a vásárló, mivel azzal a hentes már nem kerül többet erintekezsbe, így az én húsom se kerül vele kapcsolatba. A Kolompár név véletlenszerű választás volt, írhattam volna helyette Dr.Alsomackofalvi-Napsugaras Emerencia Klarisszat is, mert ő is lehet olyan huyle, hogy a földre teszi az edényt.

Értem, hogy környezettudatos akar lenni. Ő meg értse meg, hogy én nem akarom emiatt az egészségemet meg a családom egészséget kockáztatni. Tudod az óvodákban és a bölcsődékben se veletlenul lett ám bevezetve, hogy semmi házilag készített élelmiszert nem lehet bevinni

2019. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként azt sem kell elfelejteni, hogy a mérleg nullára van beállítva és nem lehet elvárni a hentestől, hogy az üvegedényt nullázza le és utána mérje a húst. Aztán a következő vásárlónál már nincs üvegedény akkor állítsa vissza?

Eleve nem értek egyet azzal, hogy egy hentes idegen edényeket fogdosson a saját boltjában.

2019. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!