Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha van egy termék amiben 20...

Ha van egy termék amiben 20 mg/kg adalék anyag van. És az elfogadható napi bevitel 0. 025 mg/kg. Akkor az adott termékből kb 1g az elfogadható?

Figyelt kérdés
2019. aug. 6. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlott napi bevitelre nem értelmezhető a mg/kg mértékegység.
2019. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abban az esetben értelmezhető, ha testtömeg kilogrammonként 0,025 mg. Én kb. 85 kg vagyok, így 2,125 mg a napi bevitelem. Ehhez kb. 10 dkg-ot kell "megennem" a kérdésben lévő termékből.
2019. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég kétértelműen írtam a kérdést. A sóra és az abban lévő csomósodást gátló anyagról van szó. Ez a csomósodást gátló anyag mennyisége a sóban. 20mg van 1 kiló sóban. Azt olvastam hogy ebből az anyagból az elfogadható napi bevitel. 0.025 mg/kg. Akkor csak egy gramm só a megengedett?


A pontos leírás így van.


"A nátrium-ferrocianid kizárólag a konyhasóban és a konyhasót helyettesítő termékekben engedélyezett. Az adagolás megengedett legmagasabb mennyisége 20 mg/kg."


"Elfogadható napi beviteli mennyiség (ADI)

0.025 mg/kg a ferrocianidok együttes mennyiségére"

2019. aug. 9. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is azt írják, amit #2-ben írtam. Testtömeg kg-ra van megadva az ADI. Ahány kg vagy, annyiszor 0,025 mg a neked ajnálott maximum. Ebből vissza tudod számolni, hogy az a mennyiség mennyi konyhasóban van.

2019. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!