Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyek a kedvenc ételeitek?

Melyek a kedvenc ételeitek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Sajt, mogyoró, chips, áfonya, rakott krumpli, pomelo, zöldborsó, koktékparadicsom,... asszem túl sok van :'D
2019. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
86%
Alapvetően minden ételt szeretek, vagy megeszek, de az abszolút kedvencem a császármorzsa. Gyümölcsök közül a görögdinnye, levesek közül a tárkonyos csirkeragu leves. Főételek közül pedig a rántott csirkemell. Nekem is elég sok van látod :)
2019. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Óh igen ezek finomak nagyon, nekem se egy darab kedvenc ételem van :D Sok mindent meg eszek én is
2019. aug. 11. 23:22
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

"Steak & Chips" az abszolút kedvenc

Görögdinnye

Cékla

Édesburgonya

Jó, minőségi burgerek

Kínai kaják

2019. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Brassói

Mama féle szárazbab főzelék pörkölttel

Almás vaddisznó sült

Főtt kukorica

Hawai pizza

Sajtkrémes fornitti

Cigany pecsennye

2019. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Lángos

Kínai mézes csirke

2019. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem évszakfüggő. :D

Nyáron ránézni se bírok a főtt kajákra, ilyenkor minél több saláta, friss (hideg) gyümölcs, zöldség. Nyári kedvenc a szendvics (tonhalas, tojáskrémes és körözöttes főleg) és a hideg gyümölcsleves. :)

Télen a kedvenc fogásom egy egytálétel, sajnos nem tudom a nevét... savanyú káposzta és kockahusi van összekutyulva és kisütve, anyukám csinálja istenien. Friss kenyérrel a legjobb. :P Plusz nem vagyok nagy leveses, de télen egy jó tál húsleves maga a mennyország.

2019. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
58%
Nincs egy se. Azért eszek mert létfontosságú, de mostanság semmilyen kaja nem okoz örömöt. Örülök ha egy nap kétszer letudom az evést és kész...😞
2019. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

- Alga - wakame, nori (esetleg noriból készült chips)

- Sushi - minél minőségibb alapanyagokból elkészítve

- Hamburger - minőségi marhahúsból, medium-rare-re sütve

- Tatárbifsztek - marhabélszínből megfelelően fűszerezve

- Natto - erjesztett japán szójabab karashi mustárral és hozzá illő szójaszósszal (személyes nagykedvenc)

- Lazac-, pisztráng-, nyúlhal ikra ill. wasabi "masago" (wasabival ízesített kapellán lazac ikra)

- Gombapörkölt - saját kezűleg szedett vadon élő gombából elkészítve

- Rántott őzlábgomba ill. rántott pöfeteg tartármártással

- Uncle Ben's thai pikáns mártás egyénileg felturbózva - csirke vagy pulykamellcsíkok fokhagymával, kókuszzsíron lepirítva, extra curry fűszer, chili, garam masala, kevés szójaszósz, plusz bébikukorica, ételízesítő, hozzá vadrizs köret

- Friss csírák (lucerna, retek, mungóbab, brokkoli, mustár, zsázsa és mindenféle növényi csíra, ami emberi fogyasztásra alkalmas)

- Friss édes áfonya, érett édes füge

- Pácolt, füstölt, marinált, ecetes, olajos halfélék (főleg a szláv vidékről származó változatok)

- Jóféle halászlé halbelsőséggel (haltej, máj, halikra)

- Tengeri herkentyűk - rák, kagyló, polip, tintahal, tengeri sün stb.

- Minél különlegesebb, érlelt sajtfélék (pl. mimolette, kvargli, kemény- ill. rúzsflórával érő sajtok)


Nagyjából ennyi. Mivel hihetetlenül ritkán jutok ezek bármelyikéhez (némelyikhez 10 évente kb. 1×) de ha sikerül az számomra egyrészt ünnepnap, másrészt instant katarzis, így nekem ezért vannak a kedvencek között ezek az ételek.

2019. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni :)
2019. aug. 13. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!