Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan lehet napi 3 ezer...

Hogyan lehet napi 3 ezer forintból étkezni relatíve egészségesen?

Figyelt kérdés
Ha valaki nagyon ráér és esetleg ír egy listát azt nagyon megköszönöm.
2019. aug. 19. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az attól is függ mi a célod, hányszor étkezel, elkészített vagy készen vett kajákra gondolsz.
2019. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Majd valaki biztos nagyon ráér, hogy listát is írjon neked, de én csak annyit írok, hogy napi 3 ezerből olyan egészségesen eszem, hogy ihajj. (Tudvalevő, hogy az egészséges ételek sokkal drágábbak még sajnos.) Talán változik majd a helyzet, de annyi a lényeg, hogy napi 3 ezer forintból nem maradsz éhen és még egészségesen is étkezhetsz.
2019. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Napi 3000 egy főre? Az rengeteg...

Reggeli zabkása. Kakaósan, vagy gyümölccsel, lekvárral... Haza mindent beleveszek, az max 200 Ft mindennel együtt.

Vacsi nálam legtöbbször főtt tojás, tk kenyér, zöldségek. Ez kb 300 Ft, max 400. De egy adag körözött is kijön ennyiből.

Tehát marad 2400 ebédre. Egy főre ebből majdnem bármi. Főtt, párolt, sült húsok, zöldségekkel bármilyen formában.

2019. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
2. vagyok. Az lemaradt, vagyis elírtam, javítok: napi 3 ezerből nagyon egészségesen étkezNÉK. Ennyi jelenleg egy személyre nem jut összegben. Kiszámolva havi százezer egyszemélyre. Négy tagú családnak az napi 400 ezer. Addig tedd meg, míg egyedül vagy, és van is rá keret.
2019. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
*havi 400 ezer. Agyamra ment a meleg, bocs, elírtam.
2019. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
A terhelési szint kor évszak számít , ha ülő meló akkor minden felpakolja a zsírt . Most hőség van sok víz nyers termés kell nem a fehérje cukros dolgok meg az olajos főtt dolgok se nassok , inkább telen . Napi 3 ezer az sok .
2019. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez igen sok egy személyre naponta.

álunk havi 40ezer Ft jut egy valakire, ez napi 1300 Ft. Ennyiböl igen változatosan lehet étkezni és realtív egészségesen is - ez nálunk annyit jelent, hogy az ételek többsége zöldségféle, ezek pedig nem drágák, ha az idénynek megfelelöeket veszed.

Természetesen csak alapanyagokat veszek, készételeket nem.

2019. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Teljeskiőrlésűt ne egyél naponta, az minden csak nem egészséges ha mikotoxinokkal tömöd magad
2019. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennél kevesebb pénzből is ki lehet hozni egészséges és változatos étrendet. Ha van lehetőséged piacon vásárolni idény zöldséget, gyümölcsöt, húst, és magad főzöl, azzal minimalizálni tudod a költségeket. Minél kevesebb készételt veszel, annál jobb egészségügyileg és anyagilag is. A köreteket váltogasd, hogy ne csak rizs, tészta és krumpli legyen. Használj az ételekhez gyakran hüvelyeseket, mert ezek olcsók és nagyon táplálóak. Vásárolj nagy kiszerelésben és főzz nagyobb adagokat.

Én ezeket követve fele ennyi pénzből kijövök (igaz, egyedül élek), és néha egészen különleges ételeket is meg tudok venni.

2019. aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

en ertem a kerdezo dilemmajat ....



egeszseges etkezes alatt erti .. husok, minosegi sonka, sushi, nem 3 etkezes .. napi 5


reggeli kave, szendvics 400

ebed sushi 2000

delutan egy salata 1500

vacsora csirke, zoldsegkorettel 700-800 (ha otthon keszited el magadnak)


mivel kevesen vannak egesz nap otthon, ezert a 4 etkezesbol 2-t kint kell fogyasztani, vagyis vendeglato helyen

2019. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!