Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik a kedvenc vegánsajtotok?

Melyik a kedvenc vegánsajtotok?

Figyelt kérdés
Szeretnèk áttérni növényi alapú étrendre. :)

2019. aug. 26. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha nincs benne tej, akkor nem sajt. Esetleg valami silány imitátum.
2019. aug. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés....:)
2019. aug. 27. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegetarianizmus kategóriában próbálkozz.
2019. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Vega Star márkájúak tetszenek legjobban. A Violife változó: vannak nagyon finom és kevésbé jó termékeik. A sütőben megolvadnak, ezért pizzára vagy melegszendvicsre ezeket teszem. Másra nem igazán használom őket, mert drágábbak, mint a kisebb márkák.
2019. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. aug. 27. 20:17
 6/9 anonim válasza:
100%
en a Violife mozarellasat szeretem nagyon
2019. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a boltiakból egyiket sem szeretem. Az ilyen Violife és társai, pl. Bedda meg Simply V (ezeket Németországban árulják sok helyen) 98% zsír, semmi tápanyag.


Sokkal jobban preferálom a kézműves vegán sajtokat (happy cheeze, new roots) vagy az olyat ami legalább egy kevés fehérjét és egyebet tartalmaz nem csak zsírt (vegusto, daiya,soyana, stb.)


De mivel ezek drágák ill. csak online rendelés által jutok hozzájuk többnyire, inkább az otthon készítés játszik nálam.

Igaz, az otthoni vegán sajtokhoz is kellenek "különleges" hozzávalók, de ezeket elég 1x megvenni és évekig elegek (pl. sörélesztőpehely, sajtkultúra, és valamilyen sűrítő vagy zselésítő anyag pl. agar-agar/tápiókaliszt/kappa karragén/szentjánoskenyérliszt).

Így nagyon könnyen készíthető otthon mandula/napraforgómag/fehér bab/köles stb. alapon bármilyen sajt, pl. mozzarella, camembert, kék sajt, cheddar, stb.

2019. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A VioLife- és Green Vie termékeket fogyasztom. Nagyon választékos és ízletes. Mint az eredeti.
2019. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2019. okt. 7. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!