Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mivel tudtad kiváltani a...

Mivel tudtad kiváltani a kenyeret, pékárut, tésztákat, burgonyát, hogy ne maradj (teljesen) éhes? Édességek (cukrozott ételek) helyett mit ajánlasz?

Figyelt kérdés
2019. szept. 8. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem kiváltani kell, hanem legfeljebb csökkenteni a mennyiségét, ugyanis szßenhidrátra is szüksége van a szervezetednek.

De a jóllakáshoz ezek nem feltétlenül szükségesek, a különbözö zöldségfélékkel is jól lehet lakni, ha nem fözöd szét, hanem inkább sütöd vagy párolod.

Édességeket meg eddig sem ettem.

2019. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Batátával, gesztenyével, kókusz krémmel, különböző magvakkal, maglisztekből készített süteményekkel.
2019. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Kenyér teljes kiőrlésű. Tészta durum. Galuska zabpehely lisztből.

Rizs barna. Emellett kötetnek: zöldségek, csicsóka, hajdina, bulgur.

Édességek: keksz kókuszlisztből eritrittel. Palacsinta zabpehely lisztből, cukormentes lekvárral, vagy túrós, eritrittel.

2019. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

A 4-es nagyon hasznos dolgokat írt.

Ettől függetlenül én folyton éhes vagyok, mert nem az igazi.

Pedig 5 éve csinálom és nem tudom megszokni.

2019. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Dr. Eric Berg-nek van egy videója ahol az almaborecetet ajánlja, kipróbáltam és tényleg egyáltalán nem kívánom a cukrot meg a szénhidrátos ételeket tőle: minden nap 2-3x iszok egy pohár vízben 3 evőkanál ecetet egy kis sóval meg citrommal


Egyébként avokádót, sajtot (olyat amihez nem adnak cukrot, nem lapkasajt meg növényi sajt, hanem a lehető legtermészetesebb módon készült sajtok), szalonnát, tojást, rengeteg zöldséget, magvakat, kevéske gyümölcsöt, halat, tejszínt (tejet nem, a cukortartalma miatt a zsírjához képest), húst, vajat, ilyesmiket eszem



Keto diétát követem, aminél a zsír a legfontosabb tápanyagforrás, másodlagos a fehérje, és a szénhidrátokat teljesen ki kell iktatni


Édeset nem eszem, eleinte szacharózzal édesítettem a kávém/teám, de rossz az epének: cukorból származtatott alkoholokkal lehet a legjobban helyettesíteni ha muszáj, de ezek drágák, és ugyanúgy felviszik a vércukrodat meg okoznak egy csúcsot az inzulintermelésedben, ami órákba telik hogy lemenjen egy normál szintre: ezért érdemes időszakos koplalást (IF, Intermittent Fasting-ot) tartani, nekem ez úgy néz ki hogy reggel eszem pár falatot ha utána futni vagy hokiedzésre megyek (ha nem megyek akkor nem reggelizem), délben eszem egy nagyot olyan dolgokból amiknek alacsony a glikémiás indexe, és utána másnap reggelig semmi étel: ha nagyon éhes is lennék, akkor is csak ecetes víz, vagy citromos víz



Meg lehet szokni, ezelőtt én voltam a legrosszabb evő, mindent mindennel, akár éjszaka is: pizza, sült krumpli, ketchup pohárszámra, tészta sajttal meg tejföllel, gyümölcsöket ettem elalvás előtt, ültem egész nap a számítógép előtt, ittam a sok cukros vackot meg chipset, ha így folytattam volna akkor elérem a 100 kilót: januárban 92 kiló voltam 25-26% zsírral, most pedig 80, 17% zsírral, könnyebb és mozgékonyabb mint valaha


A só- és káliumbevitel nagyon fontos ha elhagyod a szénhidrátokat, anélkül én is szédelegtem az elején

2019. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én zöldségekre cseréltem a gabonát és a krumplit, az édességeket pedig gyümölcsökre, pár szem aszalt gyümölcsre és 70% feletti kakaótartalmú étcsokira.

Nem ketogénezem, inkább low carb-nak lehet mondani. A kevés szénhidrát miatt hiányzó kalóriákat zsírosabb ételekkel pótolom. A fehérjére oda kell figyelnem, mert hajlamos vagyok túl keveset bevinni.

Amióta így táplálkozom, ritkábban leszek éhes és kevesebb kalóriával is jól tudok lakni.

2019. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!