Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet a tojás belülről teljese...

Lehet a tojás belülről teljesen véres? A sárgája tökéletes, a fehérje viszont erőteljesen piros. Ijesztően gusztustalan volt!

Figyelt kérdés
Én még ilyet életemben nem láttam, pedig vagy 40 éve tevékenykedek a konyhában. Nem külön szoktam feltörni a tojásokat, mert évszámra soha semmi bajuk nem volt. Amennyire tudtam, kihalásztam, de nem akartam az egész tésztaalapot kidobni. Szóval ez nem vegetáriánus süti lesz!
2019. okt. 11. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Elsõsorban a sûrûbb fehérje állományában találhatók olykor kisebb nagyobb vér- vagy hús csomók. Embrionális fejlõdéssel nem kapcsolatosak ezek a képzõdmények, hanem a tojás képzõdése során a petefészekben vagy a petevezetõben fellépõ ér ill. szöveti sérülések nyomai. A fogyasztóra nézve nincs jelentõségük, de különösen nagyobb méretben gusztustalanok lehetnek (egyes országokban étkezésre alkalmatlan minõsítést kapnak). Lámpázással többnyire kiszûrhetõk ezek a tojások. Elõfordulásuk visszaszorítása genetikai úton is lehetséges, mivel különbözõ fajtákban eltérõ gyakoriságuk figyelhetõ meg. Barna héjú tojást tojó fajtáknál például általában gyakoribbak, mint a fehéret tojó típusoknál. Az alacsonyabb tartási hőmérséklet is kedvez az előfordulásának.
2019. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. okt. 11. 22:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Ki a fene pontoz le egy szakszerű választ?
2019. okt. 11. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!