Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mik számítanak alap élelmiszer...

Mik számítanak alap élelmiszernek?

Figyelt kérdés

Nálatok mi az, ami mindig van a konyhában, hűtőben, fagyasztóban? Gondolok itt fűszerekre, liszt, tojás, száraztészta, esetleg milyen konzervek, szendvicskrémek? Fagyasztott zöldségek, húsok?Szalámi, kolbász, stb. vaj, margarin, olaj?

Szeretnék pár alap dolgot, de sajnos nincs túl sok hely, spájzom sincs, hogy hetekre betározzak, viszont azt is unom, hogy mindennap boltba kell menni, mert készítenék valamit, de ez sincs, meg az sincs.



#főzés #konyha #alapélemiszerek
2019. nov. 10. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát... Nálam van száraztészta több féle, rizs, sűrített paradicsom, paradicsompüré, többfelé konzerv zöldség, liszt, tojás, cukor, olaj, tejszin, virsli, kétszersült. A hűtőben vaj, tejföl, sajt, paradicsom, paprika, uborka, májkrém, tej. Fagyasztóban leveles tészta, zöldség, pizza, hús, gyorsfagyasztott snack termékek.

Amúgy héti menutervet szoktam készíteni és az alapján vásárolni, így nincs olyan, higy valami hiamyzik az etelhez.

2019. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Fagyasztóban mindig van: darált hús, csirkehús, zöldbab, zöldborsó, kukorica

Hűtőben: tej, vaj, tojás, felvágott, paprika, paradicsom, tejföl, ketchup, mustár, majonéz, joghurtok, gyümölcs

Spájzban: tej, liszt, cukor, rizs, fűszerek, olaj, krumpli, hagyma, konzervek, lekvár, méz, pudingpor, nutella, müzli, tészták, ecet, tea, kávé.


Nagyon nagyjából ennyi kb.

2019. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálam: mandula, sajt, hús, rizs, repce- vagy olívaolaj, mogyoróvaj, fagyasztott zöldség és fagyasztott gyümölcs


Ezek mindig vannak

2019. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyrészt attól függ, te mit szoktál enni, illetve mit szeretsz.

Szerintem írd fel egy vagy két hétig minden nap, mi az, amit veszel és utána ezekböl tarts otthon valamennyit.

Ami mindenképpen kell, azok az alapfüszerek, amiket használsz, a többi már egyéni dolog.

2019. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy elgondolkodtam három dolog van, ami mindig van itthon: tojás, kenyér, olaj. Természetesen van sok más is, de azok változnak. Hozzátenném, hogy egyedülálló ffi vagyok.
2019. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

- Kenyér, száraztészta, liszt, zsemlemorzsa

- Krumpli, vöröshagyma, fokhagyma, répa-gyökér, z.paprika, paradicsom(püré), tojás

- Olaj, vaj, tej, tejföl, sajt


Felvágott, kolbász, konzerv bab, borsó, (ezek már nem feltétlenül szükségesek, de jó ha van készlet)

2019. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

6-os vagyok.

Fűszerek: cukor, só, bors, kömény, őrölt paprika,

- Jó ha van még ecet, citrom,

2019. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm, nagyon jó dolgokat írtatok!
2019. nov. 10. 18:35
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

- Tészta, liszt, búzadara, zabpehely, lencse, vöröslencs, sárgaborsó


- Hagyma, fokhagyma, konzerv kukorica, konzerv bab, konzerv gomba


-Tejszín, paradicsomszósz, tonhal konzerv, joghurt, sajt, vaj, tej, tojás


-Fűszerek


Kb ez, ami szinte mindig van itthon vagy ha elfogy azonnal veszek.

2019. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!