Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen édességet vehetek egy...

Milyen édességet vehetek egy tejallergiás személynek?

Figyelt kérdés

Még nem rég ismertem meg. Talán párkapcsolat is alakulhat köztünk. Nemsokára születésnapja. Sajnos még nem ismerem eléggé h miket szeret. Így valami csoki jellegű kis ajándékra gondoltam. De nem tudom hogy mi az amit megehet hiszem tejallergiája van!

Írnátok pár tejmentes finom édességet? Előre is köszönöm a segítséget! :)



2019. nov. 13. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Tejallergia? Nem laktóz érzékenység ? Gumicukor, marcipán, olajos magvakból csomag, chips.
2019. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Étcsokoládé. Ügyelj ra, hogy ne legyen benne vajzsír sem. Lindt csokikat böngészd végig.

Illetve pilóta vaníliás karika, gumicukor. Én ezeket szoktam enni

2019. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk a vaníliás karika vsomagolasan rajta van, hogy tartalmazhat tejet.
2019. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Én a "Vegán" plecsnis édességeket keresném, azokban tuti nincs tejszármazék.


#1

A laktóz tejcukor-érzékenység, de vannak akik a tejfehérjére allergiásak, nekik a laktózmentes tej se opció, teljesen el kell hagyniuk a tejtermékeket.

2019. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Én nem édességet vennék, hanem valami más apróságot. Márcsak azért sem, mert elöször is rengeteg mindenben van tej úgy is, hogy nem könnyü észrevenni a cimkén sem, másrészt sok ember nem eszik édességet, és ha netán igen, akkor sem biztos, hogy az éppen tetszik neki, amit vennél.
2019. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

4y,


Köszi, ezt nem tudtam.


Azert nem tudom konkrétan mi a problémája annak, aki nullára pontozott? A felsoroltak egyikében sincs tej.

2019. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tejérzékeny vagyok, a J.D. Gross étcsokiktól (Lidl) nincs semmi bajom. Többfélét lehet kapni a Lidlben, nem drágák, viszont nagyon finomak. Nézd meg az összetevőket, ami nálam van itthon, arra az van írva, hogy tejet nyomokban tartalmazhat. Ha erősen allergiás a tejszármazékokra, akkor paleós vagy vegán csokit vegyél bioboltban, ezekben nincs semmilyen tejszármazék.

Ha mégsem csokit vennél: én imádom a magokat és az aszalt gyümölcsöket, örülnék egy ezekből összeállított csomagnak is :)

Egyébként a vajzsír az zsír, nincs benne se fehérje, se laktóz, max. nyomokban (ami allergiásoknak lehet probléma, nekem nem az).

2019. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem elsőre az aszalt gyümölcsök és a gumicukrok ugrottak be. Van vegán gumicukor is. Bár szerintem a "normál" gumicukrokban nincs tejszármazék. Az étcsoki sem rossz opció, csak azt nem mindenki szereti.
2019. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Tejszeletet
2019. nov. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!