Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Pontosan milyen szennyeződésse...

Pontosan milyen szennyeződéssel lehet ételcsomagolásokat még a szelektív gyűjtőbe tenni?

Figyelt kérdés
Azt ugye tudjuk hogy ilyen szennyezett dolgokat nem nagyon szabadna beletenni a szelektív gyűjtőbe mivel azt utána emberek válogatják ki. De mi az amit még nyugodt szívvel bele lehet dobni? Ugye például a műanyagszemét döntő részét nálunk a különféle ételek csomagolása teszi ki. Egy csokipapírt, felvágott csomagolását stb. még bele lehet dobni? Oké, mondjuk egy joghurtospoharat azt könnyen elmos az ember pár másodperc alatt, de minden egyes szemetet azért nem.

2019. dec. 2. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a felvágottast kimosom, a csokisat kitörlöm, ha csokis.
2019. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyira takarítom ki, hogy ne ragadjon és ne legyen rajta látható szennyezödés. Vagy átöblítem (joghurt és hasonló), vagy kitörlöm, ha zsíros.
2019. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindet kimosom, illetve főleg a mosogatógép mossa ki. Felvágottas, sajtos csomagolást nem mosom ki. Italos dobozt kiöblítem, különben büdös lenne.
2019. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak egy gyors öblítés erejéig mindent ugyanazzal a vízzel.. Így nem marad benne ragadt szennyeződés, nem kell túlbonyolítani...
2021. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!