Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan kezdjek el egészségesen...

Hogyan kezdjek el egészségesen étkezni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és bár vékony vagyok, iszonyat egészségtelenül étkezem. Zsíros kaják, gyorskaják, édességek, chipsek stb. Eddig nem változtattam ezen, mert ígyis úgyis vékony vagyok, egy deka felesleg nincs rajtam, de érzem, hogy nem lesz ez így jó. Az a baj, hogy a családom is ilyen, vékonyak, ezért bármilyen egészségtelen kaját megesznek. Mondtam már nekik, hogy változtatni kéne, de így is mindig zsíros, nehéz ételeket készítenek:( Én hogyan tudnék változtatni és egyáltalán mivel kellene kezdenem?
2019. dec. 9. 21:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom mi lenne a helyes, mert nem akarok akadékoskodni, hogy nekem külön kell főzni, mint a családnak. Az sem megoldás, hogy főzzek magamra, mert az alapanyagokat attól még ugyanúgy a szüleim veszik és akkor kétszer annyit kellene vásárolniuk, nekik a szokásost, nekem az egészségest. 🙁
2019. dec. 9. 21:50
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Fogd vissza a nassolást. Egyél minden étkezéshez zöldséget bármilyen formában.
2019. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Miket főznek otthon?

A 2-esnek igaza van, kezdd azzal, hogy nem eszel gyorskajákat, édességeket, chipset, helyettük több zöldséget, friss gyümölcsöt, magvakat.

Attól, hogy egy étel zsíros, még nem feltétlenül egészségtelen.

2019. dec. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jártam a te cipődben. Nem fog menni, ha úgy csinálod, ahogy ők írták. Legalább is nekem nem sikerült egyről a kettőre.

Ahogy én szoktam le róluk és már nem is hiányoznak, a mérsékeltség. Régen én is naponta begyúrtam szerintem 1 csokit mellé valami nasit (popcorn, chips). Ezután szép lassan lejjebb adtam. Mikor már 3 hónap után ott voltam, h nem is hiányzik a chips és zsíros kaják, akkor már csak csokit ettem. Végül most augusztusban már olyan szinten nem is hiányzik, h mikor a plázába felmegyünk haverokkal kajálni, én elindulok a zöldséges rizshez, és sülthúsokhoz, ők pedig a hamburgerezőbe. Szóval csak lassan tedd le, minél kevesebbet és nem fog hiányozni. Helyette már narancsot és ilyen olyan édes gyümölcsöket eszek

2020. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!