Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy Budapesten kisebb pékségekben a kenyér 600-1000 forint?

Figyelt kérdés

Budapesten a belvárosban és Budán több pékségben a kenyér ára 600-1000 forint között alakul. Súlyra 0.35-0.45 dkg. kenyerekről van szó, ami kilóra számítva 1500-2000 forintos árat jelent.

Picit durva belegondolni abba, hogy egy akár két órát is kell dolgozni egy kiló minőségi(bb) kenyérért.



2020. jan. 7. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Amíg van, aki veszi, normális. Ha senki nem venné, nem árulnák. Nem kötelező ott venni. A Penny-ben kapsz 150-ért fél kilót.
2020. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen normális.

Nyilván ezek a kenyerek nem gyári melósoknak készülnek.

2020. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Van rá kereslet.
2020. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Süthetsz otthon, akkkor csk félórát dolgozol érte :-)
2020. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez van. Az ugyanúgy nem normális, hogy éttermekben sokszorosát kifizeted a kajának, amibe kerül. Étteremből is van normális árú, mint kenyérből, meg kiba drága is.
2020. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem az a gondom, hogy a fizetésekhez mérten ezek az árak magasak. Az áraknak a fizetesekkel is összhangban kellene lenniük, mert ha oda jutunk el hogy egy órát kell dolgozni egy kiló kenyérért akkor a munkánk vásárlóértéke a nullával lesz egyenlő.

Ahhoz hogy 800 forintos/0,5kg kenyeret vegyek mindennap szükséges az 1 milliós családi bevêtel mondjuk egy gyerekkel saját lakással és autóval.

2020. jan. 7. 22:28
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem az a gondom, hogy a fizetésekhez mérten ezek az árak magasak. Az áraknak a fizetesekkel is összhangban kellene lenniük, mert ha oda jutunk el hogy egy órát kell dolgozni egy kiló kenyérért akkor a munkánk vásárlóértéke a nullával lesz egyenlő.


Ahhoz hogy 800 forintos/0,5kg kenyeret vegyek mindennap szükséges az 1 milliós családi bevêtel mondjuk egy gyerekkel saját lakással és autóval."


El vagy tévedve. Te valamiért azt feltételezed, hogy nem lehet 1500 HUF/kg árnál olcsóbb kenyeret kapni, ami nem így van. Lehet, akár 2-300 forintokért is lehet egészen jó kenyeret venni.

A minőségi, luxus termékek meg mindig is drágák voltak, de ez ne fájjon senkinek. Akinek telik rá és igénye van rá megveszi, akinek nem telik rá vagy nincs rá igénye nem veszi meg, nincs rákényszerítve senki.

2020. jan. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Lehet Suzukit is kapni, meg Tesla-t is...
2020. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

# 6 "Az áraknak a fizetesekkel is összhangban kellene lenniük"


valami árhivatalt vizionálsz, akiknek meg kéne határozni a fix árakat, vagymi????


Ha működik az üzlet, van ilyen magasabb kategóriájú termékre kereslet, akkor az az ár összhangban van a fizetésekkel. Csak nem a tiéddel.

2020. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ennyire proli vagyok, de 2000 forintos kenyérről még nem is hallottam. Mi van benne?

Azt megértem, hogy a kézműves sajtok, stb. nagyon drágák, de egy kiló kenyér?

Nekem is az a véleményem, hogy van egy vásárlói kör, aki kiad egy kiló kenyérért ennyi pénzt. Én nem, mert nem tehetem meg.

2020. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!