Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti is szoktatok tyúktojást...

Ti is szoktatok tyúktojást lefagyasztani ha véletlen sok összejön?

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.
2020. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak fehérjét, és egy bizonyos sütibe használom fel, és úgy jó.

Egésszel nincs tapasztalatom. Milyen? rántottának is jó?

2020. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De most amúgy általában mindig van 30-40. Nem romlik meg egy-egy hét alatt,( vagy 2 ha nem volt sok használva), amíg jön az új adag
2020. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

A tojás legjobban akkor áll el, ha hűvös és száraz helyen tároljuk, ezért én a kamrában tartom, és sosem mosom meg tárolás előtt, még akkor sem, ha egy kicsit koszos lett, csak közvetlenül mielőtt felhasználom.

Mindig van 60-70 tojás a kamrában, és 5-6 hétig egészen biztosan nincs semmi baja, ennél hosszabb ideig még nem tároltam.

2020. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A tojás szükség esetén fagyasztható.

Lehet külön-külön a fehérjét és a sárgáját is fagyasztani (föleg akkor megszokott, ha valamelyik megmarad pl. sütemény sütésekor), de lehet az egész (feltört) tojást is.

Ez kb. egy évig minden gond nélkül eláll.

Viszont minden esetben kisebb adagokban - amennyit egyszerre fel szoktál használni - célszerü fagyasztani és feltétlen rá kellene írni, hány van egy-egy csomagban és mikor fagyasztottad le.

2020. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös vagyok, véletlen elment.

A fagyasztott tojást hütöben kellene felolvasztani, utána ugyanúgy használható, mint a friss, de max egy napit tárolható a hütöben felolvasztás után.

2020. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
feltétlen írjam rá, mennyi van egy csomagban? a sárgáik száma nem elég?
2020. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Ráirod, hogy 5 fehérje, vagy 5 sárgája vagy 5 egész tojás.
2020. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

lehet fagyasztani de amugy se nagyon romlik meg szavido lejarta utan meg joideig, csak mas lesz kicsit az allaga. de lehet fagyasztani bar en meg soha nem fagyasztottam, tizet veszunk max bar van h egy honapig meg all a “lejarat” utan mig felhasznalom


[link]

2020. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a linken le van irva higy erdemes, ha megis fagyasztanad
2020. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!