Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség az étkezési és...

Enkidu kérdése:

Mi a különbség az étkezési és takarmány búza, kukorica között?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az ellenörzöttség és tisztasági fok.

A takarmányra értelemszerüen kevésbé szigorú elöírások vannak, mint az étkezésre szántakkal szemben.

2020. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
plusz a kukorica po mas eresi szakaszban van altalaban
2020. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A búzánál nyilván igaza van az 1-esnek.

A kukoricánál konkrétan már az ültetésnél is elkülönül a szándék, mert emberi fogyasztásra a csemege kukorica valamelyik változatát vetik, ami ízre, küllemre, gondolom ch-ra is más, mint a nagy szemű, "lisztes", keményebb takarmánykukorica.

2020. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem feltétlen, a kukoricadarát/lisztet az érett kukoricából készítik.

Mivel a kérdezö gabonákat sorolt fel, ezért valószínütlen, hogy a csemegekukoricára gondolt.

2020. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az étkezésit embereknek szánják, a takarmányt meg állatoknak.
2020. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Hát sajnos mivel nem vagyok gondolatolvasó (és nem azt írta, hogy LISZT), így számomra egyértelmű volt, hogy arra gondolt, amire válaszoltam.

De ha nem így volt, akkor feleslegesen koptattam a billentyűzetet.

2020. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 21:00-es: elvileg igazad van, gondolhatott akár erre is.

Amiért nekem egyértelmü volt, az, hogy csak a száraz, gabonaszerü változat az, ami egy kategóriába tartozik. A "liszt" meg csak késöbb lehet belölük, ha a kérdezö (vagy más) megöröli!

De ebböl is látszik, hogy mindenkinek más az alapvetö értelmezés, a kérdezönek kellene pontosítani!

2020. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kukoricánál mindkettőre gondoltam. Kukorica liszt, illetve pl. megfőzhető csemege.
2020. febr. 16. 21:26
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Búzánál a elsősorban a sikértartalmat a terülő képességet és egyéb sütőipari tulajdonságokat néznek. Semmi köze a tisztasághoz, szennyezett, netalán gombás, fuzáriumos magot állatokkal sem szabad hivatalosan etetni. Kukoricát nem tudom.
2020. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!