Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Néhány tejterméktől fáj a...

Néhány tejterméktől fáj a hasam, laktózérzékeny lennék?

Figyelt kérdés
Pár hete észre vettem hogy bizonyos tejterméktől elkezd fájni a hasam , kibírható de kellemetlen. De nem mindentől pl a sparos túró Ruditól semmi bajom de egy másik -fajtától szintén rosszul vagyok. Eddig is rosszul estek a nagyon tejszínes ételek de nem ennyire. Most már kipróbáltam hogy laktózmentes tejet iszok stb . Es így nem volt gondom. Akkor most laktóz érzékeny vagyok?
2020. márc. 28. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Nem valószínű. Az adalékanyagok és a mesterséges színezéke stb. kicsit bekavarhatnak. Egyébként az sem volt régen laktózérzékenyégnek kikiáltva, ha egyes embereket a hideg tej "szelessé" tett.
2020. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom majd azokat is kifigyelni , köszi a választ 😊
2020. márc. 28. 14:30
 3/4 anonim válasza:
Bizony lehet, hogy nem tudod jól bontani a laktózt, ahogy az emberek zöme. Én is csak felnőttkoromban vettem észre, hogy elkezd menni a hasam a tejtermékektől. Leálltam velük, és megoldódott. Szerintem figyelgesd még. Ez a laktózbontó enzim keveseknek működik jól, úgy tudom, ők azok, akiknek mutáció révén nem fog gondot okozni a tej és társaik.
2020. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is ugyanígy vagyok, még az instant kávé is meghajt, bár, ha egy csészét iszom, nem...


Én magamtól elhagytam, miután 2.napont adurva hasmenésem volt, minden tejterméket és vuálá. Szüleim nem engedtek orvoshoz vele, mert "megbolomlndultam". Mondjuk apám napi szinten 5-6 alkalommal elviselhetetlent bűzt fosik, ezek azzal sem foglalkoznak.


Teljesen el lehet kijelenteni, ha elvégzik a vizsgálatot, de akkor is az a terápia, hogy el kell hagynod őket, vagy mesterséges laktóz tablettát szedsz be.


Én gondolkodtam a gluténon is, de a tej az oka. Még annyi, hogy gyógyszertárban is kaphatóak ilyen tesztek, most úgy sem foglalkoznak velem


Nekem megoldódott, amúgy sem szerettem a tejeket, tejszín meg jobb a növényi.

2020. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!