Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Elromlott a kovászom?

I.B.T. kérdése:

Elromlott a kovászom?

Figyelt kérdés
Ez lesz a negyedik nap az érlelésnél. Ma reggel nagyon kevés buborékot illetve a tetején kis mennyiségű folyadékot találtam. Ezen felül enyhén kellemetlen a szaga. Indítsak újat vagy meg lehet még menteni?

2020. ápr. 6. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben elég sok mindent írtnak róla, valahol említik azt is, hogy hoyg kell ilyenkor bánni vele, kidobni nem kell


[link]

2020. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem tudom,mi lehet, de javaslom,youtibe-on keress rá Szabi, a pékre. Ő csinált kifejezetten tanító-jelleggel egy videósorozatot a kovászkeszítésről. Napról-napra bemutatja, hogyan kell kinéznie a kovásznak, mit kell vele csinálni. Nagyon jól magyaráz. A végén kenyeret is sütnek a kovászból.
2020. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Felét illetve a vizet kiöntöttem és megetettem. Reggel óta a kétszeresére nőtt és elkezdett a teteje buborékosodni de még mindig kellemetlen a szaga.

A biztonság kedvéért kezdtem egy másik befőttes üvegben egy másikat.

2020. ápr. 6. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz kellemetlen szag alatt? A feleségem féléve kovászol, és az első időkben nekünk is fura volt a szaga, mmíg meg nem szoktuk.
2020. ápr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdetben kimondottan Technokol szaga volt a kovászomnak. aztán ahogy érett, kezdett normális szaga lenni.
2020. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!