Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A fejlettebb külföldi országok...

A fejlettebb külföldi országokban tényleg jobb minőségű ételeket lehet kapni? (Pl. : Ausztria, Svájc, Német o. , Anglia stb. )

Figyelt kérdés

Olvastam itt gyakorin több kérdés alatt is hogy a külföldi fejlettebb országokban jobb minőségűek az ételek és nagyobb a választék is.

Ez igaz? Csak mert a Lidl, az Aldi, a Penny pl. mind német üzletek. Akkor itt miért rosszabb minőségű az étel?



2020. ápr. 8. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert úgy gondolják, a magyaroknak jó a silány minőségű is. Ott olcsóbb is minden, jobb minőségű is. Amit mi itt megeszünk olcsó párizsit, ott kutya kaját csinálnak belőle.
2020. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Az én tapasztalatom szerint ez csak az árral függ össze. A legolcsóbb, legvacakabb minőségi kategória mondjuk nincs, de ugyanannyiért ugyanazt kapod (persze az áfával korrigálni kell). A választék nagysága inkább a bolt méretével függ össze ott is.


Németország ezen kívül elég ügyesen alakítja a piaci feltételeket, így erősebb verseny alakult ki az élelmiszerboltok között. Ez árcsökkentő hatású.

2020. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben igaz. Ahogy az első válaszoló írja: húsipari termékek, készételek, félkész ételek, tejtermékek általában jobb minőségű alapanyagokból készülnek. Az alap élelmiszerek (pl. Liszt, cukor, tej) nagyjából ugyanazon a színvonalon vannak.


A kettő között pedig például a Coca Cola: ugyanabból a szirupból készül, de 1) a higítási arány 2) a víz minősége 3) egyéb adalékbeli különbségek teszik más ízűvé a kólát.


Szóval jórészt igaz lehet a mítosz, de nem minden esetben.

2020. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Én ausztriai, németországi élményeimről tudok nyilatkozni: a Milka finomabb, olvadósabb kint;a coca-cola és a fanta is másabb izű ( az utóbbi narancsosabb ízű). Szinte ugyanannyi pénzért vettünk kint felvágottakat, sajtot, joghurtot, mint itthon és nekem minőségibbnek, finomabbnak tűntek. Még az olcsóbb kategóriások is.
2020. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Van aki megeszi kajak a parizsit????🤢
2020. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
#5! Miért? Hallottál ilyent? Akkor biztosan becsaptak téged. (Vagy kevesebb pénzük van mint neked.)
2020. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz Fantában 15% a valódi narancslé tartalom, a magyarban 2-3, de max. 5%, most nem emlékszem pontosan, csak arra hogy az olasz Fanta gyümölcstartalma jó 10%-kal magasabb a magyarnál. Pedig elvileg ugyanaz a Fanta...
2020. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Angliában elek, ami nagyon feltunoen más az a cola, fanta...

Itt kint nagyon szeretjük a dobozos kis uccsiket, es otthon is vettünk , de nagyon rosszul esett az első korty, sokkal izetlenebb 🤷🏻‍♀️


Amúgy most más konkrét dolog nem jut eszembe... talán hogy az oblito higabb otthon

2020. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nem most volt, 20 éve: Maresi kávétejszín, éveken át ittam, itthon vettem. Ausztriában vettem, és hűtőben felbontás után 2 nap múlva sajt íze lett. Vagyis tehénből volt. A magyar napokig eláll kibontva akár hűtő nélkül is.
2020. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok


Tényleg, a tej is teljesen más, Mo-on sokkal vizesebb ízű.

Viszont ott van turorudi 🤔😃😃

2020. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!