Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A "Zöld Tea" tényleg olyan...

A "Zöld Tea" tényleg olyan egészséges?

Figyelt kérdés

Nagy „Zöld Tea” fogyasztó vagyok, ezért lepett meg a Digi Life-on elhangzott műsor, ahol többek között, a kapszulában, vagyis koncentrált formában forgalmazott zöld teát is károsnak ítélték. Orvosi vizsgálat, statisztika, páciens élménybeszámoló, …. stb.

Ezzel kapcsolatosan van valamilyen infótok? Ha ti is fogyasztjátok, mit tapasztaltatok? Milyen elkészítési módot használtok?


2020. ápr. 16. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

a tea emésztésre jó/ megindítja

kv helyett jó

de zoldteakapszulat be nem vennek

2020. ápr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 FoxtrotLidérc ***** válasza:
87%
A kapszulát nem hinném, hogy be akarnám venni. Vietnami árusoktól szoktam venni ilyen fél kilós kiszerelésben. :D És jó. Behűtve, cukor nélkül ésetleg kis gyömbérrel nekem senki ne mondja, hogy káros. :)))
2020. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom milyen műsor ez, de a hagyományosan elkészített zöld teát (=megfelelő fajta teafű forró vízzel leöntve) normális mennyiségben nem hiszem hogy károsnak ítéltek.

A kapszulával valószínűleg az volt a baj amit a zöld teával csináltak, valamivel sűrítették, stabilizálták, tartósították, adalékanyagokkal dúsították vagy kivontak belőle dolgokat, úgy javasolják a fogyasztását ahogy nem egészséges, esetleg olyan koncentrációban használták ami túllépi az egészséges határt.


Én is fogyasztok zöld teát a fent leírt módon, több fajta teafilterben vagy szálasan vehető zöld teafüvet tartok itthon, amit az ajánlott hőfokú vízben pár percig áztatok. Napi 1-2 bögrével fogy, este már nem iszom mert koffein van benne. Semmilyen negatív hatást nem észleltem.

2020. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is egy vákumcsomagolt 500 rg.-os kiszerelésűt használok. Ahogy kinyomoztam, Taiföldi – Thai Nguyen City. A zöld szín erős költői túlzás. Inkább fekete. Hacsak nem a csomagolásra gondoltak. Igaz, hogy az elkészítési módszerem is eltér a zacskón lévő ajánlottól. Fazékba 4 liter víz, ebbe 4 kávéskanál teafű (kb. 10 gr.), 30 perc míg a hideg víz forrni kezd. és ezalatt a tea is elkészült. Nyáron ez megy a frigibe. Nemis emlékszem mikor ittam sima vizet.
2020. ápr. 18. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:

kapszulában sose vettem még be, inni szoktam, mert szeretem(majdnem minden teát amúgy is). annyit tudok hozzáfűzni személyes tapasztalatként, hogy aki koffeinérzékeny, annak ugyanúgy nem javallott a fogyasztása, mert bizonyos fajták jobban pörgethetnek, mint a fekete tea(egy tea workshopon hallottam ezt).

bocsi, ha off.

2020. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!