Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A saját értékrended szerint...

A saját értékrended szerint egészségesen étkezel? Ha nem, miert nem?

Figyelt kérdés

Arrol nem vitatkozom, mi az egeszseges, mert mindenkinek mas a velemenye errol, es ez igy van jol.

A kerdesem az, hogy a sajat nezeteid szerint te egeszsegesen taplalkozol.

Egy 10-es skalan hanyasra osztalyoznad magad? 1-nagyon egeszsegtelen , 10 - szuper egeszeeges


Ha nem taplalkozol egeszsegesen, annak mi az oka?

-akaratgyengeseg?

-lustasag?

-penzhiany?

-egyszeruen nem erdekel?


2020. máj. 4. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Olyan 10/6-7nek mondanám mert imádom a gyümölcsöt, zöldségeket, halat, salátákat stb.. viszont sajnos az édességeket is és nagyon sokszor nem tudom megállni és rengeteget eszek egyszerre. Szimpla önuralom hiány sajnos :( de igyekszem dolgozni rajta
2020. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem. 10/2.

Egyszerűen nem ízlenek a zöldségek és a mentes-egészséges ételek. A legtöbbje annyira nem, hogy meg sem bírom enni, amíg nem szédelgek az éhségtől. Tudom, hogy azokat is sokféleképpen el lehet készíteni, de egyik sem győzött meg.

2020. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

kb 8

figyelek az egészséges étkezésre, de van hogy megkívánok olyat, ami nem számít annak

szerintem mértékkel belefér ez is, így nem csinálok belőle nagy ügyet és nem is akarok magamtól megvonni mindent (a mennyiségre persze figyelek)


néha, ha stresszes vagyok akkor kicsit engedékenyebb vagyok magammal ilyen téren, ezen még lehetne javítani

2020. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
A mai trend szerint nem étkezem egészségesen, viszont 72-ik évesen semmilyen gyógyszert nem kell szednem, a vérképem - és remélem a szellemik is - rendben vannak nálam.
2020. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
4-es jav: szellemiek
2020. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
10/ből körülbelül 7-es mértékben eszek egészségesen. Szeretem a tésztákat, sőt az a kedvencem, ezek túlzott fogyasztása nem egészséges, mert felesleges szénhidrát. Cserébe nem eszem teljeskiőrlésút (ez egészségtelen), így hormonproblémáim sincsenek. A gyors kaját nem igazán szeretem, viszonr gyümölcs és zöldség jöhet barmilyen mennyiségben
2020. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
67%
6-7 lustaság miatt nem több mert tudom hogyan kéne de nem teszem mert lusta vagyok
2020. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

5-6/10


Okai szintén 10-es listán

Akaratgyengeség 7

lustaság 7

pénzhiány 5

nem érdekel 4

2020. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

6-nak mondanám


Ha bírok uralkodni az agyam felett, akkor nagyon gészségesen eszem, csak sajnos mivel nincs (még) súlyfeleslegem és elég stresszes vagyok sokszor megkívánok pizzát és hasonló nem túl egészséges dolgokat és nem mondok rá nemet. Egyben nem bírok egy egész adag rendelt ételt megenni, így felezem két étkezésre és máris ott tartok, hogy a napi 3 fő étkezésből 2 egészségtelen volt. A heti hét nap, mondjuk 2-3 ilyen van általában, ami azért elég sok, hiába eszem a többi nap rettentő egészségesen. Szóval nálam az önuralom hiányzik. Illetve, ha jobban belegondolok miért jut eszembe pizzát rendelni a megkívánáson kívül azért időnként közrejátszik a lustaság is, mert nincs kedvem főzni vagy épp amikor nagyon pörög az agyam és haladnék a munkával itthon időm sincs rá.


Összefoglalva: Önuralom hiány, lustaság, időhiány..

2020. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

10/5

Van pár egészséges dolog amit nem szeretem és hanyagolom.

Amiket meg tudnék enni bármikor és barmennyit alma pomelo padlizsán koktélpardiclsm stb nos ezek nem a legolcsobbak ....

Így muszáj kompromisszumot kötni.

2020. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!