Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészséges és tápláló "uzsonna...

Egészséges és tápláló "uzsonna" a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Ugye rendes 8 órás munka és 3 műszak.

Eddig mindig csak kekszeket és joghurtokat, pudingokat vittem, de ezt már unom, nem is lakok jól vele csak van valami a gyomromba, de éhes vagyok utána is.

Ti mit szoktatok vinni a melóba ami egészséges és laktató is?

Ugye éjszakába valami könnyű kéne..

Előbb értem haza a melóból, most 3 Norbi pudingot vittem -akciós volt- de már most olyan éhes vagyok..

24 éves vagyok és lány ha ez számít és nagy étkű, szeretek enni csak már inkább az egészséges ételeket szeretném magamba tömni:D



2020. máj. 24. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
zabkása
2020. máj. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hmmm...palacsintát szereted? Lehet diétásan csinálni rizslistből, zsirszegény túróval...szerintem jó és még fehérje is van benne :)


Csirkemell minden formában...én imádom panírozni, megtölteni. Lehet a panírt elkészíteni diétásabban, pl rizsliszt, és tk panirmorzsa, vagy zabpehely a panirmorzsa helyett.

Párolt zöldségek köretnek, vagy sima saláta amire csak az öntetet rakod rá munkahelyen, vagy görög saláta.

Bulgur is jó köretnek, én mondjuk kukoricával eszem, de lehet azt is mással vegyíteni.

Töltött panírozott gomba..én azt imádom. Megtöltöd a csiperkét mondjuk ricottával, vagy olyan sajttal amit szeretsz, esetleg bacon vagy sonka. Nem is muszáj bepanírozni de én úgy szeretem.

Lehet hozzá csinálni finom mártogatóst natur görög joghurtból-joghurtba pici majonéz és mustár, füszerek, fokhagymapor, kapor, citromlé, vagy amit jónak látsz :)

Én imádom a jázmin rizset is borsóval, kukoricával, de ha nagyon fogyizol akkor talán nem a legjobb.

Köretnek pl krumpli helyett a karfiol nagyon jó, azt is sok formában el lehet készíteni, pl karfiolpüré. Bár én a karfiolt is kirántva szeretem :D

A halrudakat is imádom, bár ugye ez feldolgozott kaja, de nem tudok neki ellenállni.

Lidliben lehet kapni tk paniros tökehalfilét, az a kedvencem most, és ez is ugye fehérjeforrás.

Nem tudom mennyire kerülöd a szénhidrátot, én pl naponta legalább 100-140 grammot megeszek úgy h közben lazán fogyózok is. Ezért eszek kenyeret, tésztát is mértékkel.

A lidlis ch csökkentett veknit szeretem, meg van egy ilyen Jó kenyér márka, azok is finomak. Fincsi szendókat csinálok belőle. Házi kőrözöttel szoktam.

Ha szereted a tojást, akkor vihetsz főtt tojást, vagy ha az unalmas akkor kaszinó tojás is finom, szerintem eláll addig a hűtőben.



Nem tudom h ezek közül valami tetszett -e, de tudom ajánlani Jámbor Brigi csatornáját, ha szeretsz a főzicskézni akkor ott találsz jó recepteket :)

2020. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
En mindig kiugrom a boltba es azt veszek amit eppen megkivanok.
2020. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
93%

Én volt mikor gyümölcs salátát csináltam. Finom is és egészséges is.

Amilyen gyümölcsöket szeretsz azokat felvagdosod esetleg raksz rá habtejszínt.

2020. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak hogy ez nem olyan munkahely ahol kiugorhatsz a boltba😅 felesleges hozzászólás volt

Többieknek köszönöm.

2020. máj. 24. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Főtt tojás, sajtkockák, szeletelt sonkatekercs vagy kőrözött, hozzá paprika, uborka, paradicsom nagyobb darabokra vágva.

Olajos magvak, pl. mandula, kesudió, tökmag, ezek elég laktatóak, nem kell belőlük sok.

Müzli (olyan, amiben vannak magok is) beáztatva kefírbe, kis mézzel.

Ha éjszaka dolgozol, könnyű kajákkal nem sokáig fogod bírni.

2020. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!