Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ennyire megdrágultak volna az...

Ennyire megdrágultak volna az élelmiszerek?

Figyelt kérdés

Lidlbe járok, hozzászoktam ezek szerint az ottani árakhoz. Ma az auchanba mentem, ledöbbentem, hogy milyen árak vannak ott. Egy normális kenyér 400g 550 ft, 1 normális fogkrém 1000+ ft, tusfürdő nivea 250ml 950 ft.. Pesten meg lehet oldani ezeket okosba, kínai kisboltokba, de pl aki nem ismer ilyen helyeket, az brutális mennyit elkölthet ilyenekre.


Ti hol szoktatok vásárolni, hogy oldjátok meg minél olcsóbban, de minőségi dolgokhoz ragaszkodva?



2020. jún. 7. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Felvásárlási lázat mindig drágulás követ, ez visszanézhető gazdasági tény, így ez borítékolható volt.

Az oka, hogy a felvásárlási/készletfelhalmozási láz valamilyen nem mindennapos esemény hatására következik be, utána a megcsappant munkaerő és kereslet miatt a cikkek ára emelkedik.

Az, hogy nálunk a járvány alatt is volt megfelelő ellátás és egyesek csak behergelték a többieket, az a végeredmény szempontjából mindegy. Sajnos akinek nem állt módjában egy évre betárazni, az most így jár.

Mi falun élünk, Budapest agglomerációjában és mostanában nem járunk multikhoz. Van egy drogériánk, ahol extra kívánság esetén megrendelésre meghozza a kért cikket a boltos, nagyjából 5%-al drágábban mint azelőtt, mert a nagykerben ennyivel drágábban kapja ő is. Ugyanez vonatkozik a hentesünkre, zöldségesre, egyéb boltokra.

A pofátlan haszonszerzés felénk nem működik, mert utána nagyon hamar bezárhatná az üzletét.

2020. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De hogy lehet az, hogy minden?



Autós illatosító, ami tavaly 600 ft volt, most 780 ft.

Ok, ez nem élelmiszer, csak egy példa. Nem hiszem, hogy ebből is bevásároltak volna a vírus miatt.


És hogy lehet, hogy pl a lidl-ben maradtak a régi árak?


Meg van mindenből a polcokon, nem hiszem el, hogy hiánycikk lenne bármi is.

2020. jún. 7. 10:08
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Fogkrémet, tusfürdőt nem Lidlben és hasonló helyeken kell venni, hanem drogériában vagy eurós boltban. Lidlben van normális kenyér??
2020. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
3 Szerintem pl. az összes nagy áruházláncot nézve normális kenyér csak a Lidl pékségében van, az Auchanos, Tescos kenyeret nem bírom megenni. Egyébként én is észrevettem a különbséget, ha ugyanazt a tételsort megveszed a Tescoban majdnem a duplája a Lidl árainak és kicsit sem jobb a minősége.
2020. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4: én inkább pékségben veszek.
2020. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
melyik Lidl-ben vásárolsz? mert nálunk - szintén Lidl - igencsak fölmentek az árak
2020. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van jó kenyér a lidldben, de munkába toast zacskós kenyerből viszek szendvicset, abból meg nagyon gagyit, értsd ehetetlent, árulnak a lidlben. Auchanban árulnak olyat, amit meg tudok enni, roberto integrale.
2020. jún. 7. 11:21
 8/15 Béla211 ***** válasza:
84%
Forint az euróhoz képest és a dollárhoz is gyengűlt. Ezért is fog drágulni nálunk az autóknak az árai is. A lidliben is sokminden drágult csak legfeljebb nem olyan nagy mértékben.
2020. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező , miért az Auchanban akarsz ilyen drágán nivea tusfürdőt venni ? Ugyanaz a termék drogériákban feleannnyi . Konkrétan nem akarok reklámozni , de az egyik drogériában kéthetente leakciózzák és feleannyi az auchanos árnak . Fogkrém ugyanez .. eskü nem ertem az embereket . De ameddig ennyiért is megveszik addig fogják is ennyiért árusítani .
2020. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Xi. kerület fehérvári úti Lidl.



Én nem veszem észre a drágulást, bár lehet olyanokat pont nem ott veszek, pl hentes áru, zöldség

2020. jún. 7. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!