Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Babkonzervhez tudnátok jó...

Babkonzervhez tudnátok jó recepteket javasolni?

Figyelt kérdés
Sokat betáraztunk a koronajárvány kezdetekor, és nem nagyon fogy. Egyszerű babkonzerv, bab van a lében és semmi más. Eddig csak babgulyásba tettük bele a babot, így fogyasztottuk, de nyilván mást is lehet belőle készíteni. Van belőle fehér, és vörösbab is. Főleg egyszerűbb recepteket részesítenénk előnyben.

2020. jún. 21. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A fehérbabot összeturmixolod, csinálsz rá egy hagymás-paprikás-kolbászos feltétet, kenyérrel és savanyúsággal bepuszilod. Fincsi!
2020. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Az én szüleim nagyon szeretnek belőle salátát csinálni. Szimplán csak salátakeverék kell hozzá, balzsamecet, fetasajt, de ez igazából részletkérdés, amit Ti szerettek. Viszont egészséges, finom és egy főétel mellé vagy vacsorára teljesen jó és könnyű. Itt a vörösbabról beszélek, sajnos a fehérben nem vagyok otthon, mi ritkán esszük, akkor is csak levesben. Akkor viszont tejfölös bableves, zöldségekkel, hús nélkül, talán húsos változatot még nem is láttam, de biztosan nem lesz hátrány, ha tesztek bele.
2020. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Babsalata: kukorica, bab, lilahagyma, sajt, meg ra egy tejfolos majonezes alap


Chilisbab: chilis bab por, kukorica, daralt hus.

2020. jún. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
1 doboz vörösbabot 1 doboz kukoricát tartármártással összekeverem, mi nagyon szeretjük.
2020. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Babfőzelék simán, vagy paradicsomosan. Babsaláta lilahagymával, ecetes lében. A kedvenc a chilis bab.
2020. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Csináltunk már bolognait tésztával hús helyett babból, nekem bejött.

Csilisbab / adsz hozzá darált húst, kukoricát és csilisbab alapport, vagy egyszerűen fűszereket.

Sólet

...

2020. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!