Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan ehetnék normálisan...

Hogyan ehetnék normálisan (kevesebbet is) ha mindig éhes vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, 170cm és 80kg

93-94kg voltam, de januártól elkezdtem jobban odafigyelni mit eszek plusz mozgok is itthon.

Futópad, kézi súlyzó, ugrálókötél, TRX

Viszont hiába figyelek oda az étkezésre ha sokat eszek mert imádok enni..

Pl. tegnapelőtt csináltam fűszeres csirkemell csíkokat durum tésztával egy nem kicsi Tefal serpenyőbe (kb 30cm)

Szó szerint tele volt mert egybe öntöttem a tésztával. Ebből anyukám csak egyszer evett egy kicsit (ketten élünk együtt) a többit én ettem meg pár óra alatt..

Először vittem be egy tányérral a laptop elé mert yt videók nézése közben szeretek enni aztán pedig rájártam mert annyira finom lett és tudni kell, hogy ami a fogamra való rögtön megeszem sajnos.

Plusz ha sokáig nem eszek akkor fáj a hasam és ingerült is leszek, nem tudom ez ellen mit lehet tenni..

Irigylem azokat akik mondjuk egy nap csak háromszor esznek normálisan.

Én nem tudom megállni ha tudom milyen finom étel van a konyhában.

Munkába is mindig stresszelek, hogy mit vigyek, hogy elég legyen, de szintén az szokott lenni, hogy éhes maradok és fáj a hasam, alig várom, hogy hazaérjek.

Általában két vagy három joghurtot szoktam vinni vagy itthoni főtt kaját.

Esetleg ha tudtok valami tanácsot azt megköszönném.

Plusz tippet egy hasznos bevásárláshoz.

Itt a városomban ahol élek van Tesco és egy Penny.

Hosszútávra sosem tudok bevásárolni mert mindig az van, hogy egy nap mindent megeszek..

Emiatt a spórolás is nehezen megy mert amit meglátok megveszem pedig nem olcsó és nem is vagyunk gazdagok.

Aminek viszont örülök, hogy nem vagyok/vagyunk édesszájúak.

Nem szoktunk csokit, üdítőket, sütit venni.

Néha egy csipsz és energiaital. Ezt is nagyon szeretem sajnos.

Bocsánat, hogy egy kicsit kusza lett az egész, remélem azért érthető. :)



2020. aug. 16. 23:26
 1/8 anonim válasza:
100%
Említetted 2x is, hogy fáj a hasad, persze lehet, hogy minden rendben van, de ha tényleg gyakori a hasfájás akkor talán egy gyomor vizsgálat is segíthet. Nekem a súly problémáimat nem oldotta meg, de nekem is fájt mindig úgy mintha éhes lettem volna és csak addig nem fájt amíg ettem, evés után is úgy éreztem, hogy majd kilyukad a gyomrom az éhségtől, pedig tele ettem magamat. Kaptam rá gyógyszert és azóta minden oké. Ha nem vagy édes szájú az jó, ha zsíros ételeket eszel, igyál utána egy csésze zöld teát, az jobban oldja a zsírt. Nekem csökkenti az étvágyamat ha evés előtt sok vizet iszok.
2020. aug. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp életmódváltásban vagyok (eddig -13kg nekem is, 3hó alatt), úgy csillapítom az éhséget, hogy megiszok egy liter vizet, vagy teát, amiben nincs cukor. Rövid időre segít. Illetve a fogyáson is segít a sok folyadék.

Mondjuk én szigorúan tartom magam, nem gyengülök el. :)

31/F

2020. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy mindig éhes, leírtad, hogy szeretsz enni, és semmi önfegyelmed nincs, ezen kellene változtatni. Ráadásul pld. videó nézés közben valószínűleg nem is rágsz, csak nyeled, mint kacsa a nokedlit.

Csirke durum tésztával; a csirke rendben van, 10dkg tészta majdnem 400kcal, ha egy egész csomaggal főztetek, akkor legalább 2000kcal, amit megettél, gondolom volt reggeli és vacsora is, tehát bőven híztál tőle. A szokott tésztaadagod 1/3-át kellene enned, és hozzá zöldségeket, úgy, hogy zavartalanul leülsz, és alaposan megrágsz minden falatot.

Amit sokkal többet kellene enned az a zöldségek, minden étkezéshez, nyilván drága, nézni kell, hogy mi akciós, illetve mélyhűtött saját márkás termékek mindenhol olcsók.

2020. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
89%

vágd apró falatokra az ételt. egyszerre csak egyet vegyél a szádba, jól nyammogj rajta. ha az íze miatt eszed, és erre tudatosan odafigyelsz, akkor egy étkezésed hosszabb ideig tart majd, hamarabb érzékeled, hogy kezdesz tele lenni, és így talán 1-2 tányér minúsz lehet a napi adag. nyilván az önfegyelem a kulcs, mint írták, de ilyen kis trükkökkel is lehet csalni. mondanám, hogy direkt rontsd el az ételek fűszerezését, hogy ne kívánd annyira, de az már elég radikális lenne.

igyál mellette sokat, eltelít. ha rágcsára vágysz, extrudált kenyeret is lehet enni a chips meg a rendes kenyér helyett, és az is nagyon finom, ha olyat választasz. iktass be gyakran salátákat is, mint főételt, amire rájársz. igazából már az is lehet egy nagy segítség, ha igazán egészséges ételeket főzöl. egyél sok gyümölcsöt, csinálj gyümölcssalátát.

egyébként ha az elején gyakorolsz egy kis önüralmat, lehet összeszűkül a gyomrod annyira, hogy két evés közt ne is kívánd az ételt.

2020. aug. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Kölest próbáltad már abból megehetsz egy kilót is egy nap nem fogsz hízni .
2020. aug. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kb. fél csomag tészta volt és több, mint fél kiló csirke.

Amit imádok az a Tesco Zöldség Mix.

Vajon szoktam megpárolni, kuszkusszal összeönteni és mellé csirkemell.

Igazatok van egyébként, az önfegyelmet kéne gyakorolni, de olyan nehéz megállni..

Haragszok is magamra amikor mondjuk jóllaktam és utána fél óra múlva megint eszek..

2020. aug. 17. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont hiába figyelek oda az étkezésre ha sokat eszek mert imádok enni..."

Hát igen, neked nehéz tanácsot adni, mert te ételfüggő vagy. Te imádsz enni, és eszel is.

Először ahhoz kellene hozzászokni, hogy más tevékenység közben nem eszel! Tehát nincs youtube video nézés közben sem nasi, sem evés. Étkezés csak kint a konyhában vagy az étkezőben van. Lassan étkezve, alaposan megrágva az ételt. Amikor eszel, akkor semmi mással ne foglalkozz. Nincs olvasás sem evés közben. Másrészt a maradékot tedd be a hűtőbe, hogy falánksági rohamaidban ne fald föl a két napra tervezett ételt csak azért mert kint van a konyha asztalon.

Valóban nehéz lehet megállni, ha ez kényszeres nálad. Lehet egy pszichológus segítségét is igénybe kellene venni, hátha ő célirányosan ki tudna kérdezni és az alapján amit mondasz praktikusabb és betarthatóbb, személyre szabott tanácsokat tudna adni neked.

2020. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ha megetted a vacsorát és még mindig éhes vagy, akkor csak zöldséget ehetsz, husit és tésztát nem.
2020. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!