Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lejárt szavatosságú tartós...

A lejárt szavatosságú tartós élelmiszereket meddig lehet megenni, meginni? Pl dobozos 100 vagy 25 % gyümölcslé, konzervek, tészta, csoki, stb. Hány év vagy hónap?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 21:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Vannak csak 1-2-3 éve lejártak rokonoknál, meg vannak 2010-esek is... :)
2020. aug. 23. 22:17
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Gyümölcslét nem innám meg, ha már több, mint fél hónapja lejárt. Max, ha ki akarja valaki tisztítani magát teljesen. Pár hét után(főleg, ha meleg helyen van) megerjed. Pl sió üdítőm kb 2.5 héttel később már pálinkához hasonló szagú volt. Ízéről ne is beszéljünk.


Tésztát, ha több mint 2 hónapja lejárt akkor inkább oda adom a disznóknak. (Nálunk ilyenkor már teli van bogarakkal, pedig nem volt nyitva. Leleményesek a molyok)


A csokit és többi édességet, konzervet ilyeneket szerintem hosszú idő után is fogyasztható. Ettem már karácsonyi csokit 1.5 évvel később. Abszolút semmi baja nem volt. (Hüvős helyen volt tartva)

2020. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcslé ha nincs kibontva, és nem napon/melegben tartod olyan 5-6 hónap, konzerv bontatlanul nem romlik meg, a tészta ha bontatlan zacskóban van semmi baja nem lehet ha nem kap vizet, ha bogarakat találsz benne azok már benne voltak előtte is, a csoki max megfehéredik de baja nem lesz ha bontatlan.


Szénsavas italok meg addig jók míg szénsav van benne.



A szavatossági idő csak az ízt/állagot szavatolja hogy addig az időig biztos olyan lesz mint mikor csomagolták, az hogy mikor romlik meg sokkal sokkal távolabb van tőle.

2020. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csokinak maximum a színe megváltozik (a különböző töltött csokikkal azért vigyáznék), de ehető, a tészták, minimum addig bírják, amíg a csomagolásuk, Konzervek is (általánosságban) amíg a csomagolás sértetlen. Gyümölcsleveket csak tippelem, hogy néhány évig megihatod.
2020. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö jobb, ha javítja a tárolási körülményeket otthon, mert az nem normális, hogy minden megromlik nála.

A kérdésre: ezek bontatlan csomagolásban akár több évig is elállnak, semmi bajuk sem lesz.

2020. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

#5 Én nyitott rostos üdítőről beszéltem. Azt nem lehet utána tárolgatni főleg a lejárati idő után.


A molyokat írtom rendszeresen, de semmi nem használ már és mindig csak fura módon a tésztákba megy bele, pedig ott van a liszt/zsemlemorzsa és társai közvetlenül mellette.

2020. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!