Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen élelmiszerek vannak...

Milyen élelmiszerek vannak otthonotokban, amik elengedhetetlenek?

Figyelt kérdés

Fel akarom frissíteni a konyhámat és kéne sok élelem bele.

Nálatok milyen zöldség, gyümölcs, húsféle, halféle, konzerv, nasi, ital, tejtermék vagy bármi amit kihagytam?

Egyedül lakok, kis konyhám van de elfér benne sok minden :D.



2020. aug. 30. 23:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Felesleges sokat venni, ha egyedül vagy. Csak rád romlik az összes. Nincs jobb, mint egy fonnyadt zöldhagyma, megbarnult jégsaláta, barnára aszott banán, megbüdösödött virsli vagy a penészes kenyér.


Vegyél annyi kaját, amit meg is tudsz enni anélkül, hogy ki kellene dobnod. Én kollégista vagyok 6 éve és olyan 2-3 napra szoktam vásárolni. Tapasztalatból mondom, hogy sok kaját nem jó felhalmozni ha magad vagy.

2020. aug. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Barack, banán, alma, citrom, mind krumpli, karfiol, csirke, egy csomag háztartási keksz, egy csomag dióféle. Itt ezek szoktak lenni.
2020. aug. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Tészta, tojás, hagyma, burgonya, olaj, tej, gomba, konzervek, alma, só, fagyasztott zöldségek. Ezek szinte mindig vannak nálunk.
2020. aug. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne halmozz fel semmit. Csak só, cukor, liszt, hagyma, krumpli, rízs, tészta, olaj, fűszerek kellenek alap felszerelésnek, meg némi szendvicsnek való. Illetve a mélyhűtőbe némi hús, zöldség.

Én pont most rakosgattam, hogy a répák, tök, padlizsán, paprika, paradicsom, csöves kukorica elférjen a dinnye mellett; és gondolkodtam, hogy mit kellene először megenni..

2020. aug. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami mindig van, azok a tartós alapélelmiszerek. Só, liszt, cukor, fűszerek, tészta, rizs stb. Ami lehet kevésbé alap, de mindig van, az még a zabpehely, méz, tea, sütőpor, vaníliáscukor, kakaópor meg ilyesmik. A hűtőben mindig van margarin, tojás, ketchup, mustár, majonéz, valamilyen zöldség meg egy üveg csemegeuborka (az a tipikus kicsi savanyúság uborka befőttesüvegben). Fagyasztóban szokott lenni csirke, hal, zöldség, sültkrumpli meg azért a biztonság kedvéért általában valami mirelit kaja is. A gyümölcs teljesen szezonfüggő, hogy mi van, de ezt amúgy is inkább rendszeresen veszem és frissen fogyasztom, nem tárolom itthon sokáig. Zöldség is változik valamennyire, a szezonális dolgokat veszem inkább, de hagyma (lila-, vörös és fokhagyma is), krumpli, répa azért többnyire van itthon egész évben.

Konzervet nem nagyon veszek, többnyire inkább megveszem frissen ami kell.

Nasiból az étcsoki és a pattogatott kukorica (a mikrós) az, ami kb. mindig szokott lenni. Tejtermékből meg a tej, sajt ami szinte mindig van, tejföl is gyakran, de azt csak akkor veszek, ha tudom, hogy valami olyat főzök, amibe kell. Csak úgy nem tárolom, mert lehet nem is használnám el és rámromlana, pazarolni meg nem szeretek.

Biztos van még, ami elengedhetetlen számomra, de most ennyi jutott eszembe.

2020. aug. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

4: A szüleim is ezt gondolták, amikor saját lakásom lett.

15 év elteltével érintetlenül mentek a kukába.

2020. aug. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Dettó egyedül vagyok, nem tárolok semmit, csak amit le lehet fagyasztani. Nekem is sok minden ment a kukába ami nagyon rossz érzés volt, mert nem úgy nőttem fel, hogy valami ehetőnek ne lett volna gazdája. Még a kenyér is felszeletelve a fagyon van, mindig csak annyit veszek ki amennyi kell.
2020. aug. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

értem koszi a segítséget :)

akkor csak annyi amennyi kell.

2020. aug. 31. 03:32
 9/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
82%

Az életstílusodtól függ, mi is 2-3 naponta szoktunk vásárolni, így nincs sok értelme felhalmozni. De azért megpróbálok válaszolni, mert váratlan vendégek is jöhetnek:


- Inni: bor, kakaó, kávé, kóla, tea, tej, víz

- Szárazáru: bab, lencse, liszt, rizs, tészta

- fagyasztott: borsó, burgonya, hús, zöldbab

- Konzervek: csemege uborka, káposzta, paradicsom, savanyúság

- Egyebek: babérlevél, bors, cukor, étolaj/zsír, fokhagyma, hagyma, kömény, majoranna, mustár, paprika, petrezselyem, só

2020. aug. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem is elengedhetetlen ezek közül mind, de ezek mindig vannak itthon:

Fűszerek, liszt, só, cukor, porcukor, édesítő, pudingpor, sütőpor, gyors élesztő, habfix (ilyen sütéshez kapcsolható alap dolgok), kakaó por, kávé, panírmorzsa, búzadara, száraz hüvelyesek,pár féle tészta, rizs, olaj, zsiradék, házi lekvárok


Pár darab hagyma, fokhagyma, burgonya/édes burgonya


Hűtőben tojás, tej, vaj, sajt, felvágott, pár féle gyümölcs, zöldség


Fagyasztóban húsok, mirelit zöldségek



Tehát ami nem romlandó vagy a fagyasztóban eláll abból van mindig, ami romlós, abból csak annyi amennyi 1-2 napra kell. Így ha elfelejtek nagybevásárolni akkor is össze tudok hozni valami gyors kaját.

2020. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!