Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mivel lehet kiváltani a...

Mivel lehet kiváltani a paradicsompürét? Mit lehet helyette használni? (Száraz ételekhez.)

Figyelt kérdés
2020. okt. 15. 22:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

Lehet paradicsom sűrítményt kapni. Én ezt használom chilis babba, bolognai szószba, de 1000 féle van.

[link]

2020. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Maga a paradicsom nem jó, betegség miatt nem ehetek.


Sűríteni kéne valami pép, pl. összeturmixolt zöldségek. Kérdés,hogy mi passzol a húshoz.

2020. okt. 16. 00:55
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Chilis bab mint száraz étel, ráadásul mint sült húsos? Nem egészen értem.


Lehet kapni chilis bab alapport, szerintem nem rossz. Azzal be tudod sűríteni.

2020. okt. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
#12 A lényeget mondhattad volna korábban is. pld. ajvár jó lehet.
2020. okt. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ez ilyen speciális csilis bab :D
2020. okt. 16. 01:25
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Kalifornia paprikat suss meg sutoben addig mig a heja elvalik, pucold meg es turmixold le. Tehetsz hozza parolt sargarepat es egyutt a paprikaval kell leturmixolni.Ez egy nagyon finom szosz, hasznalhatod husokhoz, levesekbe,stb.A csilis bab is nagyon jo vele.

Husokhoz keszithetsz kulonbozo szoszokat, pl almaszosz, hagymaszosz. En husokhoz nagyon szeretem a piros afonya szoszt.Atnezheted a martasokat is egy szakacskonyvben, hollandi martas,sajtmartas,vadas martas stb.

Visszaterve a csilis babhoz, ha a kalifornia paprikat tul draganak talalod a kapia is nagyon finom. Kiserletezz batran

2020. okt. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ha vki paradicsomot nem ehet, akkor a paprika is problémás...

Bár tényleg jó lenne, ha konkrétan leírná a kérdező, hogy milyen okok miatt mit nem ehet.


Mindesetre chilis bab nem létezik paradicsom nélkül.

Legfeljebb valami húsos-babos étel, ami köszönőviszonyban sem lesz a chilis babbal!

2020. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%
Paprika pürével is helyettesítheted illetve megcsinálhatod úgyis hogy bőszaftra hagyod a pörköltet és abba megy a bab kukorica csípőspaprika , nyilván az már nem olyan mint az eredeti, de finom :)
2020. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%
A babból is tehetsz bele többet, és egy részét leturmixolhatod, egy kis sárgarépával az édes íz miatt.
2020. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
76%

Én sült sütőtökpürével és némi citrommal helyettesíteném. Hisz a paracsompüré enyhén édeskés és savanykás dolog. Ahonnan rendelem a kaját, ott a vega lasagne paradicsom helyett sütőtökpüré van, alaposan befűszerezve. Imádom, és a gyerek is megeszi, pedig utálja a sütőtököt, és nem is tudja, hogy az van benne. :)


De el tudom képzelni sült cékla pürével is.


A legjobb megoldás viszont, főleg, ha vállalkozó kedvű, akár kezdő kertész vagy, és van erkélyed/kerted, ültess tamarillót, vagy földicseresznyét. Ez a két növény hasonlít leginkább a paradicsomra.


[link]


[link]

2020. okt. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!