Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szedtem a ház előtt csiperkét....

Szedtem a ház előtt csiperkét. Ez most mezei csiperke vagy sárguló csiperke?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. okt. 16. 14:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Már nem kell rá válaszolni. Sárguló csiperke.
2020. okt. 16. 14:56
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
De akkor azt is biztos tudod, hogy mergezo!
2020. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úristen. Még ha meg is tudnánk állapítani, internet keresztül akkor sem hiszünk el semmit! Tessék elvinni gombaszakértőhöz.
2020. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"De akkor azt is biztos tudod, hogy mergezo!" Szerinted?


És nem kell ahhoz szakértő. Ott a MIGE honlapja. Ha leforrázod és sárga lesz a víz és büdös akkor sárguló csiperke. Most mindenhol ez a sz.. nő.

Nem szaladgálunk 1-1,5 kg gombáért.

2020. okt. 17. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ott a MIGE honlapja."

Hát ez nagyszerű, csak ha egyszer benézel valamit, akkor a kórházban fognak küzdeni az életedért. GOMBASZAKÉRTŐ!!!


Persze ha eleve nem akarod megenni, csak a fajtája érdekel, akkor nem szóltam.

2020. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te adsz haszontalan választ és még te személyeskedsz? Két napja megállapítottam a falunkon lévő festmény pontos korát és készítésének helyét. Akkor most FESTMÉNYSZAKÉRTŐ lettem? Nem hiszem. De rendelkezhetek akár olyan képességgel is amivel Te nem. Neked kell a szakértő. Nekem kevésbé. Ezért lehet ugatni utálatoskodni. Már hozzászoktam. De kinek mit osztottak. Van akinek vagyont, egészséget, fizikai erőt. Nekem tökéletes problémamegoldó képességet. Bármit meg tudok fejteni. Csak idő kérdése. Anyám kötötte az ebet a karóhoz hogy ez csiperke, Ő ezerszer látta, tudja. Én meg megmutattam neki hogy a MIGE képein is ez van. Nem hitt nekem, leforrázta, igazat adott. Nem vagyunk egyformák. Ilyen nincs hogy “Èn gondolkodom jól Nekem van igazam Te is gondolkodjál úgy!” Erre mondta Nietzsche hogy a filozófiában az ellentmondás törvénye nem érvényes. Két ellentétes véleménynek is meglehet a maga igaza. Ez itt egy információs oldal Épp ezért az itt feltett kérdésekre hasznos információt vár az ember Nem beböfögött tanácsokat Tanácsot adni bárki tud Tele velük a fiók.
2020. okt. 18. 13:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem személyeskedtem, hanem felelősségre intettelek. Számtalan haláleset van gombaszezonban, mert az emberek maguktól próbálják megállapítani a gomba fajtáját. A festmény nem tudom hogy jött ide, attól nem lehet meghalni.
2020. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Oké. Tudod nálunk a dolgok nem így működnek. Van egy anyám aki nem nagyon tűri az ellenvetést, nehéz eset, vitatkozni nem nagyon lehet vele, csak megcáfolni. Ezért tettem fel ide a képeket hogy ha vki tudja hogy szerinte mérgező akkor írja meg. A szakértő meg messze van pláne ha esik.
2020. okt. 26. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor itt és most óva intelek, kedves kérdező.


Szigorúan, csak megbízható helyről, szakember által ellenőrzött és bevizsgált gombát fogyasztunk el. A többi meg maradjon szépen az erdőben.


Ismerek olyan családot, amit mérgező gomba miatti haláleset szakított szét. Apuka szedte, anyuka megfőzte, megették, anyukának túl gyorsan szívódott fel a méreg a véráramba, a gyomor mosás már nem segített rajta. A gyerek azóta is szét van esve és gyülöli az apját.


Csak is a te felelősséged. Nem kell a mese. Ha úgy érzed, oké a gomba, akkor megeszed és vállalod, hogy lehet belehalsz.

2020. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Talán a pöffeteg meg a vargánya még belefér. De valóban veszélyes játék. És nem mese, az életem jobbára egy ógörög drámához hasonlít. Már fáradt vagyok ellenkezni vitatkozni bizonyos emberekkel, anyámnak is azt mondtam amikor erősködött, hogy főzze meg, én megeszem! :D Ezt a vigyorgó jelet pedig iróniából hagyom itt.
2020. okt. 27. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!