Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kb. hogy néz ki 120 gramm...

Kb. hogy néz ki 120 gramm fehérje egy napi étkezésre lebontva? Ti hogyan állítanátok össze, milyen átlagosnak mondható ételekből?

Figyelt kérdés

Mennyire "könnyű" bevinni ezt a mennyiséget? Úgy értem, hogy nagyon durva "diétát" kell tartani, tehát tipikus reggelire 6 tojásból rántotta kolbásszal. Tízóriaira műzli. Ebédre fél kiló csirkével rizs. Délután műzli. Este fél kiló csirkével rizs.


Vagy ezt azért "lazábban" is be lehet vinni? Miből milyen mennyiség kell kb?


2020. nov. 17. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de abból amit leírtál úgy látszik nem igazán érted a lényeget. 1. Étkezésre megenni 6 egész tojást kolbásszal nekem irreálisan sok zsír lenne. 2. Étkezésre a "müzli" aminek a nagy része cukor nem éppen azt a szénhidrátot tartalmazza amire szükséged van. 3. Nem kell neked egyszerre megenni 0,5 Kg csirkemellet rizzsel főleg nem kezdésnek. 4. Felejtsd el a müzlit inkább szed két részre az egyik étkezésed. 5. Nem kell rögtön napi 1 kiló csirkét enned. Ha nincs pénzed olyanra aki étrendet csinál neked akkor irány kutatni a neten. Mert tudod a pontos súlyod, magaságod, milyen fizikai aktivitásod van, mikor edzel, mit eszel, mi a célod, stb.
2020. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

2x 150 gr hús az kb. 60 gr fehérje

3 tojás, az kb. 20 gr

150 gr sovány túró az kb. 20 gr

edzés utáni fehérjeturmix, az 20 gr.

Tessék, meg is van, és ezt nem lehetetlen, sőt, nem is durva megenni. Reggelire a tojás, ebéd és vacsora hús salátával v zöldséggel, a túró pl. kis citromlével, édesítőszerrel, vagy akár mézzel, házi lekvárral egy köztes étkezés, uzsonna.

2020. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kaloriabazis.hu -t tudom ajánlani.

Amúgy a növényit is bele kell számolni ,egyáltalán nem nehéz a 120 grammot összeszedni ,de egyébként ennél valószínűlegg kevesebb is elég neked,ha csak nem vagy nagydarab férfi testépítő,jelentős izomzattal .

testsúly kilogramm*1-1,5 untig elég,és igazsság szerint ezt a testsúlykilót és zsír nélkül kéne számolni ,de ilyen szinten felesleges és macerás ezzel bíbelődni.

2020. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
#3 Mi macerás ezen? Nekem olyan mérlegem van, ami a testzsírszázalékot is méri. A tápanyag kalkulátorba meg beírom a zsírmentes tömeget.
2020. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


189 cm vagyok 80 kg-hoz. Kicsit sok a hasamon a zsír, egyébként átlag testalkatom van. Kis izmot szeretnék magamra. Amihez azt olvastam, hogy 1.5-2g/testkg fehérjét kell 1 nap bevinni. Azaz 120-at kellene kajából valahogy összeszednem, a többit pedig fehérjeporból viszem be.

2020. nov. 17. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 ez a mérleg tényleg nem macerás,de nem is valós adatokat kapsz, így értelme sincs.
2020. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#6 Akkor a különböző kalkulátorok se valós adatot adnak? Csak mert ugyanazt az eredményt mutatja a mérleg, mint a kalkulátorok, ahová be kell írni a körfogatokat. Ha ezek sem adnak valós eredményt, akkor mi?
2020. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azok sem valósak ,így van :)

ár-érték arányban a 3 vagy 7 pontos kaliperes mérés a legolcsóbb és a legjobb ( legpontosabb )

Aztán vannak drágább módszerek,pl a dexa ,nézz utána ha érdekel .

Ezért mondtam,hogy vagy drága,vagy macerás viszonylag pontosan mérni , a testzsírszázalék mérő mérleg meg ugyanúgy tippel ,mint a kalkulátor,csak a kalkulátor ingyen,a mérlegre nem is érdemes plusz pénzt kidobni

2020. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!