Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lesz bajom, ha megeszem az...

Lesz bajom, ha megeszem az 1-jén lejárt natur joghurtot?

Figyelt kérdés
Kefír íze van :)
2021. jan. 8. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Attól függ, hogy pontosan mi szaporodott el benne. Ha van otthon élelmiszerlaborod, akkor meg tudod állapítani, ha nincs, akkor lutri. Valószínű nem halsz bele, de egy joghurt nem olyan drága, én nem kockáztatnék meg egy jóféle háromnapos hasmenést sem.
2021. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Semmi bajod nem lesz. Külföldön azt írták volna rá, hogy 1-jéig fogyasztva a legjobb. Mikor Németországban voltam aupair, a család, akinél laktam, rendszeresen tejtermékeket evett, több hete lejárt joghurtokat. Mikor szóba hoztam, nem is értették, mit akarok, hiszen nem az van rajta, hogy aznap megromlik. Azóta én is megeszem, még sose volt bajom, pedig néha 4-5 hete is lejárt. Ha nincs rossz íze, nem lesz semmi gond.
2021. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz bajod tőle nyugi, edd meg nyugodtan
2021. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

SEMMI bajod nem lesz!

Én három HÓNAPJA lejárt joghurtot is ettem már!


EGyfolytában megy a reklám minden rádióban-tévében a maradékok kidobása ellen! A lejárati idő nem azt jelenti, hogy másnapra hipsz-hopsz hirtelen megromlik!

2021. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Edd meg nyugodtan.

Én pont most ettem meg december 28-án lejárt kefírt, semmi baja nem volt.

2021. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk ha a joghurtnak kefír íze van, az azért aggasztó, mert az egyikben baktérium van, a másikban meg gomba.
2021. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kidobtam. A 3 napos lehetséges hasmenés megrémisztett.
2021. jan. 8. 18:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2 németeknél már kb 2 éve hangsúlyozzák hogy az mhd nem verfalldatum. Azaz mindesthaltbarkeit annyit jelent hogy legalább addig eláll, de senki sem mindja hogy tovább nem. A verfall meg azt jelentené, hogy akkor már biztos romlott.
2021. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az angol kifejezés is: best before....


Tehát addig a legjobb.

De utána is simán ehető.

A szaglásban és ízlelésben meg lehet bízni. Az esetek döntő többségében.

2021. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk van olyan sajt, amire az van írva, akkor a legfinomabb, ha mindnél közelebb van a dátumhoz, esetleg pár nappal utána vagyunk.
2021. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!